Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Dominantne koer
#250
krismariin
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

15 aastat, 8 kuud tagasi
Palun arvamust või nõu, mida teha. Võtsime pojaga (9a.) endale varjupaigast koera - isane 3a. krants border kolli sugemetega. Meie oleme juba kolmas pere koeral. Esimene pere hülgas, sest koer oli dominantne ja ei talunud üksindust. Teine pere viis varjupaika tagasi pärast 9 päevast katseaega, kuna kodus oli juba teine koer ja omavahel nood siis ei klappinud. Nüüd on koer meil olnud 2 nädalat ja selle aja jooksul on olnud kaks intsidenti, kus koer on poega hammustanud, urisemisi on rohkem olnud. Esimest hammustamist nägin pealt, tundus tõesti lihtsalt arusaamatus. Prügikast oli köögi nurgas ja viskasin sinna singipaberi. Koer pistis nina prügikasti ja laps pistis käe prügikasti, kuna arvas, et koer otsib oma katkist palli. Sellele järgnes traumapunkt, aga haav ei olnud siiski nii sügav, kui mulle paanikas olles tundus. Teine intsident oli eile ja seda ma pealt ei näinud. Poeg oli mänginud omaette jalgpalli ja koer oli tahtnud palli ära võtta ja ampsas ka lapse jalga. Eile panin ka tähele, et hästi ei taha sõna kuulata. Kutsumise peale ei tule. Ja hommikul leidsin ta diivanil lamamas. Teda sealt maha kamandades, sain ka mina kuulda kõva urinat ja maha sain ta ainult tõmmates. Samas tundub, et on suht intelligentne koer. Oleme ühe korra koertekoolis käinud ja saime kiita, et esimesel korral juba nii hästi oskab kaasa teha ülesandeid. "Istu" ja "lama" käsklused on täitsa selged. Tundub justkui koer üritaks tõusta hierarhias esikohale ja sellest need pahandused. Aga mina neid lapsega enam omapäi jätta ei julge, vähemalt hetkel mitte. Ehk siis tõepoolest ongi dominantne koer. Mina arvan, et see on puhtalt kasvatuse viga. Lugesin, et isased koerad muutuvad pärast kastreerimist leplikumaks. Leppisingi juba opi aja kokku, aga arst kliinikust ei uskunud väga sellesse, et operatsiooni tulemusel koera käitumine paraneks. Loomulikult käime ka koertekoolis edasi. Aga ikkagi tahaksin kuulda veel kellegi arvamust, kas on lootust, et asjad muutuvad? Või oleks targem koer varjupaika tagasi viia?
Ette tänades vastuste eest.
Viimane muutmine: 22.06.2011 14:51 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#253
rents
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

15 aastat, 8 kuud tagasi
Kaks nädalat on nii lühike aeg, et karjasuhted ei saagi veel paigas olla ja see, et koer üritab end kehtestada, on normaalne. Sina pead hoolitsema selle eest, et koer saaks aru, et ta on karjas kõige madalamal kohal ja et nii sinu kui su poja positsioon ei kuulu vaidlustamisele. Loomulikult ei tule need muutused ühe päevaga ning koertekoolis käimist tuleks kindlasti jätkata. Noore koera puhul peaks ka kastreerimine dominantsust siiski veidi vähendama - ja halba ei tohiks see igatahes teha, kui ka dominantsust ei vähenda, ei ole teil edaspidi seda muret, et ta ennast mõne emase lõhna peale rihmast lahti tõmbaks. Samas seda, et sellest otseselt dominantsuse vähendamiseks kasu oleks, loomulikult lubada ei saa.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#566
mukats
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

15 aastat, 5 kuud tagasi
Tere,ka minul oli ja on veel praegugi veidi oma kutsaga probleeme.Soovitan sul läbi lugeda karjajuhi kohustused ,ehk aitab aga kõik võtab ju aega , nii et kannatust.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1