Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer on agressiivne teiste koerte peale
#2751
123
 


14 aastat, 11 kuud tagasi
Tere. Mul on 5 aastane laika ja hundi segu koer. Muidu on hästi sõbralik ja energiline, aga jalutuskäikudel on pea alati probleem....teised koerad ja kassid. Kui möödun aiast, kus on teine koer, kes haugub siis muutub ta ka agressiivseks. Ta hakkab meeletult rihmaga kiskuma. Selline tunne nagu tahaks ta seda teist koera ära nuusutada korraks, aga samas kui teine koer ka agressiivne juba siis kardan, et ta võib haiget saada. Samas kui aias on koer, kes on ka rahulik siis ei ole midagi..võib täiesti rahulikult mööda jalutada. Kassidega on veel hullem lugu. Kui kassi näeb siis hakkab nii kohutavalt sikutama, et vaevu jõuad kinni hoida. Mida teha? Sooviksin, et jalutuskäikudel poleks teised neljajalgsed enam probleemiks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2940
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

14 aastat, 10 kuud tagasi
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2947
Leek
 


14 aastat, 10 kuud tagasi
Kas tal on teiste koertega ka mingeid ebameeldivaid kogemusi olnud? See võib olla tingitud sellest, kuid üldiselt selline käitumine näitab, et karjasuhted ei ole vist päris paigas. Sellest, kuidas sellist käitumist välja harjutada ja kuidas karjasuhteid paika panna, on päris palju siin kirjutatud. Veidi otsimist ja lugemist.
Oluline on sel hetkel, kui ta on agressiivne ja rihmast sikutab, saada tema tähelepanu endale, peale igat väiksematki silmapilku teie poole, tuleks kohe kiita ja üritada pakkuda talle selle asemel mingit muud tegevust (näiteks annad maiust, lased mingit käsku täita, mängid temaga jne).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5859
Madaam
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

12 aastat, 6 kuud tagasi
Mul on sama mure, käin koeraga väljas ja põhimõtteliselt väldin teisi koeri, kui olen mõne koeraga kokku lasknud siis saab ilusti läbi kui teine koer sõbralik on. Olen proovinud teda istuma panna, mängida, maiust anda, täiesti võimatu on tähelepanu saada, olen lihtsalt teda edasi tõmmanud ja proovinud nii kiita kui kurjemat sõna teha ,et ta kuuletuks, muidu kuulab väga hästi sõna ja kiirelt õpib, Imelik on veel see, et see ei ole igakord kus ta haugub ja tõmbab vaid täiesti arusaamatult erinvate koerte peale, mõnikord teda ei huvita üldse ja mõnikord 100 meetri kaugusel oleva koera peale hakkab juba haukuma, ta nagu oleks agressiivne kui kui kokku lasta teiste keortega(maal kaks korera) tahab mängima hakata, mis pole ka päris mängimise moodi vaid natuke agressiivsem aga saavad läbi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5926
Viola09
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Viimane muutmine: 30.09.2011 08:16 Lisas Viola09.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5937
Ireenex
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Olin ise sama probleemi ees 6 aastase sakslasega. Ja see tekkis siis kui perre oli tulnud uus kutsikas. Sakslasega jalutamas käies oli keeruline minna aedadest mööda nii, et oleks rahu majas. Kippus kaitsma ja olema juht, lõrises ja tiris aias oleva koera ligi. Kõik muutus siis, kui karja hierarhia sai taaskord uuesti paika.

Nüüd piisab ainult vaikselt sõnast "ei" ja saame rahulikult liikuda. Teadaandmine (kõikide märkide kaudu) , et sina oled juht ja sina vastutad on oluline, siis saab ta ka maha rahuneda. See nõuab järjepidevust ja kannatust. Karjahierarhiast on mitmes kohas juba juttu olnud. Jõudu ja loodan, et saate varsti jälle rahulikult liikuma!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1