Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Arg koer pissib oma pessa
#3767
reku
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Tere,

Mure on selline. Võtsime varjupaigast isase kutsu. Juba pisikesest peale on ta omaenda pessa pissinud. Kuigi õeldakse alati, et koer oma koha peale ei lase. Võtsimegi pesa ära, kuna lõpuks olid kõik linad kogu aeg pesus ja suvel kutsule meeldib endale ka palja põranda peal magada (ise läks öösiti paljale põrandale magama). Millest selline käitumine võib tekkida?

Praeguseks on kutsu u. 6,7 kuune, aga ikkagi juhtub aegajalt et tuleb häda tuppa. Kui tihti on normaalne sellises vanuses kutsuga väljas käia? Meie peame iga kahe tunni tagant õue minema, muidu on vahel jälle loik maas.

Võin õelda, et ta ei tee seda märgistamise pärast, sest hiljem poeb ta alati kuhugi peitu, kuna kardab pahandada saada. Samas juhtub ka häda vahel täpselt enne välja astumist, kui ta näeb et läheme õue. Seegi selle pärast et tal tekib paanika, et äkki ta teeb jälle midagi valesti ja siis lasebki lahinal jälle põie tühjaks. Siiani oleme kutsut turjast tutistanud, kui pahandada on vaja, sest teisest küljest on ta alati olnud selline põikpäine ja rahmeldava iseloomuga. Kuidas sellise koera puhul teha talle selgeks, et pole vaja pahandust karta, samas aga hoida joont, et ta ei arvaks et ta võibki iga kell esikusse lasta, kui rihm kaela pannakse?

Jah, ja vahel suudame me siiski ka paar-kolm-neli päeva ilusti intsidentideta väljas käia, ja siis jälle unustame kõik õpitu ära. See on kestnud juba paar kuud...

Ja kuidas õpetada kutsule välja küsimist? Hotellikella meetodit (kusagil artiklites mainitud) on veidi raske proovida, kui sellist kella kusagilt eriti saada pole

Ja kuidas õpetada, et kutsu ei pissiks(kakaks)siis tuppa, kui me ära läheme kasvõi pooleks tunniks?

Või on tõesti isegi ara koera puhul tegemist karjajuhi puudumisega. Igaljuhul olen ma juba u kolm nädalat ka neid "bondingu" soovitatud rituaale korranud. Ka kutsukoolis käime kuskil mai kuust alates.

Kõik artiklites soovitaud kasvatusviisid on järele proovitud... (kasti pissimisest me proovimegi praegu vöörutada)

Suur aitähh kõigile juba ette, kes oskavad mulle hea nõu anda. Ei taha kogu aeg kutsuga pahandada ja sokke pesta
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3779
koeraomanik
 


14 aastat, 6 kuud tagasi
Kas sa need artiklid lugesid läbi http://www.koer.ee/Destruktiivne_kaitumine/ ?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3809
Koerapidaja
 


14 aastat, 5 kuud tagasi
Kui tegu on ara koeraga, siis võib pissimine olla seotud alandliku käitumisega. Nõu anda ei oska, kuigi endal oli sarnane probleem, aga asi ei juhtunud pesas. Arga koera mina kindlasti ei karistaks, kui see juhtub, pigem ei teeks üldse välja, väljas kindlasti kiidaks koera. Võib olla peaks koha asukohta muutma ja uue vaiba vms. muretsema, sest lõhna päris eemaldada on raske, see aga on üks pissimist soodustavaid faktoreid. Igal juhul jõudu, selline asi võib ahastusse ajada küll, aga küll Te jagu saate.Püüdke igal juhul kutsat julgustada ja enesekindlamaks kasvatada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1