Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Palun abi agressiivsuse vastu
#4527
Lamma
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 11 kuud tagasi
Tere sooviksin abi!
Mul on kodus 3a malamuut.Muidu võivad kõik teda kallistada ja musitada.Aga ta uriseb ja soovib rünnata isaseid koeri ja kui ma talle kogemata haiget teen uriseb või hüppab peale ja hammustab kätt! Olen mitu korda hammustada saanud nii ,et veri väljas.Karja reeglid peaksid paigas olema:
Sööme enne teda ja anname talle käsklusi enne söömist,
usest ja trepist väljume meie ennem jne.
Käsklusi kuulab ta enam-vähem(ilma maiuseta). Maiusega väga hästi.
Kui aga karistada teda agressivsuse eest saab ta veel vihasemaks.(Oleme pannud ta garaazi kinni mitmeks tunniks.Kui tal sinna sisse käsime minna uriseb ja võib rünnata)
Hetkel püüan igati vältida neid olukordi mil ta võib kurjaks muutuda aga ei saa ju ka koguaeg kikivarvukil ringi käija.
Kas ainuke lahendus oleks kastreerimine või see ei aita?
Kas keegi oskaks nõu anda mida teha!!!

Ette tändaes Kerli!
Viimane muutmine: 22.06.2011 14:51 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4531
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

13 aastat, 11 kuud tagasi
Kas kasvatajalt ei saa abi? Või teistelt malamuudikasvatajatelt, neil peaks rohkem kogemusi ja teadmisi olema? Ei tea, kas sellest on kasu, aga enda eelmise koeraga (kes oli tõeline isekas pujään, väga uhke loomuda ja minu suur õpetaja- varasemad koerad olid märksa lihtsakoelisemad ja mittepujäänid), oli selle haigettegemisega selline kogemus. Mu koeral oli suur ja karvane saba, mis tihtipeale jalgu jäi ja koer sai kurjaks, kui ma järjekordselt kogemata saba peale astusin. Karjareeglitest ei teadnud midagi, praegugi väga ei järgi neid, aga oma koerale ma lihtsalt rääkisin ja seletasin, vabandasin, kui saba jälle ette jäi. Minu koer igal juhul sai aru, et see ei juhtu meelega ja et mingeid asju ei tehta tema kiusamiseks või solvamiseks, hiljem tegi ta suurepäraselt vahet, kas keegi teeb ükskõik, mida pahatahtlikult või on tegemist mingi vajaliku protseduuriga või kogemata juhtunud apsakaga. Ja rektsioon oli olukorrale vastav.
Äkki tasub teiste koerte lähedal nt. proovida koer istuma panna ja premeerida või teises suunas jalutada, kaklemist kindlasti lubada ei saa, paljud tülinorijad on ka ebakindlad koerad ja vähesest tegevusest tingitud stress võib samuti käitumisprobleeme tekitada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1