Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Ma ei saa enam oma suure kurja koeraga hakkama :(
#4697
LUU
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 9 kuud tagasi
Esiteks ütlen kohe ära, et ma ei hakka midagi ilustama, siluma ega õigustama, jah ma tean, et kõik on 100% minu süü ja et ma olen olnud vastutustundetu, aga niisama süüdistamisest ja halast ei ole hetkel kasu.

Seega, mul on 6-aastane koer, kes on sotsialiseerimata ja kuri. Kui ma ta kutsikana võtsin, olin ma kindel, et hakkan kohe käima regulaarselt koertekoolis, ma teadsin, et see on vajalik ja mul olid tõesti parimad kavatsused, ma olen eluaeg koeraomanik olnud ja oma varasemate koertega olen ma alates kolmandast elukuust koolis käinud, sotsialiseerinud, treeninud, nad on olnud ideaalselt käituvad ja koolitatud. Selle koeraga aga läks teistmoodi, kui ma ta võtsin, oli mul elus raske periood, ma olin just kaotanud ühe kalli inimese, tervis oli käest ära ja ma pidin mitu nädalat haiglas olema, ma olin masenduses ja lihtsalt ei leidnud energiat ja jõudu, et koera sotsialiseerida. Loomulikult ma hoolitsesin tema eest igas muus mõttes (hellitasin ta täiesti ära), ta on minu parim sõber ja armastan koeri, aga ma lihtsalt lasin tal üle pea kasvada. Nüüd on siis asi nii kaugel, et mul on kodus suurt kasvu kuri ja agressiivne koer, kes peale minu vihkab kõiki inimesi ja loomi. Mind hoiab ta väga ja kodus nelja seina vahel on ta ideaalne koer, isegi selline memmekas, istub mul ainult süles ja ronib kaissu, lubab kasvõi hammaste vahelt maiuse ära võtta, pole iialgi isegi kurja pilguga vaatanud, rääkimata hammustamisest, minu vastu on ülileebe ja käitub superhästi. Aga nii kui me kodust väljapoole lähme, on ta nagu äravahetatud koer, selle süleskükitava memmeka asemel on täiesti hull loom, kes tahaks kõik vastutulevad inimesed ja koerad ära süüa. Kui ta kodus täidab kõiki käsklusi (istu, lama, oota, siia jne.), siis nii kui kuskil mõni võõras inimene või loom läheduses on, võin ma ennast surnuks röökida, lemmikmaiusega vehkida, kasvõi pea peal seista ja mida iganes teha, ta lihtsalt ei pane mind tähelegi. Viimased viis aastat ei ole mul kodus ühtegi külalist käinud, sest koer sööks nad ära, isegi parimad sõbrad ei saa külla tulla. Väljaskäimine on kohutav väsitav draama, kogu aeg peab vaatama, et kuskil mõni koer nurga tagant välja ei karga, iga sekund peab valvel olema. Kõige hullem ongi teiste koertega, asi on läinud selleni välja, et ta ründas tänaval ühte vastutulevat koera, mina lohisesin rihma otsas nagu kaltsunukk. Kogu naabruskond juba vihkab mind, ma ei julge enam varsti ka ilma koerata nina majast välja pista. Ja loomulikult on neil õigus, saan täiesti aru ja ei pane seda kellelegi pahaks.
Mis siis nüüd edasi? Kas ongi kõik? Olen üritanud otsida koolitajaid, kes oskaksid agressiivse koeraga tegeleda, aga kahjuks ei ole leidnud, enamasti on soovitused stiilis "juhi ta tähelepanu kõrvale" (mismoodi, kui ta parasjagu peab plaani, kuidas keegi tükkideks rebida?), ühe käest sain lihtsalt sõimata, et miks ma koera ei ole sotsialiseerinud (mida see sõim enam aitab, aega tagasi ei keera). Olen püüdnud sotsialiseerida, kutsunud siia tuttavaid inimesi ja koeri, et ta saaks teistega harjuda, aga ta ei taha kellegagi tegemist teha, on lihtsalt nii kuri. Endal on mõistus otsas, vihkan ennast, et lasin asjal nii kaugele minna ja muudkui nutan, koerast on kahju, sest süüdi olen ju mina ja tema peab minu kasvatuse puudujäägi pärast kannatama. Niipalju ma ütlen kohe ära, et ei ole mõtet soovitada teda magama panna, kui tõesti enam muud varianti ei ole, siis panen ka ennast magama, ma ei suudaks iialgi selle südametunnistusega edasi elada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4698
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

13 aastat, 9 kuud tagasi
Tere,

Arvatavasti peaksite kõigepealt koeraga omavahelised suhted paika saama, tundub et koer käitub karjajuhina ja võib-olla tunneb, et peab Sind kaitsma.

Soovitan pöörduda näiteks Alla Petrova poole, aga miks mitte proovida ka koerakuulaja meetodit. Kontaktid leiad siit:www.koer.ee/Info/Koo...ekoolid/Tallinn.html

Loe ka koerakuulaja vastuseid erinevatele probleemidele: www.koer.ee/Koerakuulaja_vastab/. Huvitav lugemine ja seal on palju mõtlemisainet meile, koeraomanikele

6 aastase koera õpetamine ja sotsialiseerimine ei ole lootusetu, selleks on vaja vaid palju tahtmist, kannatust ja aega.

Tore oleks lugeda, kuidas teil läheb ja kas leidsite abi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4699
crete
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

13 aastat, 9 kuud tagasi
Esmalt, selle jutu järgi tundub, et tal on territoriaalne ja ülikaitsev agressioon.
Mis tähendab, et kaitstes Teid, ei lasegi ta kedagi aeda, tuppa e oma terriotooriumi alale ja jalutama minnes tunneb ta, et tänav kus ta parasjagu seisab on samuti tema terriotoorium.

Iga hea käitumise kohapeal võiks koera premeerida ja seda kindlasti mitte teha põhjendamatult. (nt kui koer vaatab korrakski mööda vastutulevast inimesest/koerast, kui ta kuulab kasvõi ühte käsklust väljaspool aeda, isegi kui inimesi ja teisi koeri läheduses pole)
Ei tohiks mängida sikutamis mänge selle koeraga ja maas müramist (see ainult süvendab koera agressiooni selle juhtumi puhul)
Mainisite ka, et koer on kodus samal tasemel nagu Teie e siis ta käib diivanite ja voodite peal ning istub teil süles.
Ta arvabki, et tema on maja peremees, mis tuleks paika panna.
Tihtipeale oma koha näitamist majas saab näidata koerale järgnevalt(kuna mainisite ka, et kodus ta Teie käsklusi täidab) :
nt. annate talle söögi ette, enne kui lasete ta päris söömise kallale, käite tal oodata mingi aeg.
nt. jalutama minnes või tuppa minnes pange koer istuma, et teie saaksite esimesena uksest siseneda/väljuda ja hiljem koeral lubada siseneda/väljuda(koer tuleb Teie järgi, mitte vastupidi), alati mööduda koerast ninapoolt, näo eest, mitte seljatagant mööda minna jne..
Ja ta peaks elutsema Teist madalam positsioonil e siis põrandal

6 aastase koera õpetamine ei ole tõesti nii kerge kui noore koera puhul, aga siiski, olles järjepidev on see vägagi võimalik.
niipalju minu lühiajalistest kogemustest, soovin Teile edu oma pontuga!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4700
brita25
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 12
Offline Profiil

13 aastat, 9 kuud tagasi
Tere,

tundub , et sul on suur probleem, kuid sa siiski soovid sellest lahti saada! Kindlasti saadki kui vaid väga tahad.
Nagu juba eelnevalt mainitud on teil kodus karjasuhted paigast ära! Seda pead hakkama lihvima juba toas!!
Alati väljud ustest sina, koer ei käi voodis ja diivanite peal võib olla peaks ka selle süles olemise unustama, sest karjaliikmed ei istu juu karjajuhil süles. Temal on oma koht ja seal peab ta puhkama, mitte sinu voodis! See on jube armas alguses kui koer tahab igalpool sinuga olla, aga alati peab arvestama tagajärgedega ja ka tõu iseärasusi!
Enne toitmist, on hea asi näiteks kui paned koera istuma ja annad käskluse koht siis võtad tema kausi ja näitad talle nagu sa oleksid võtnd küpsise tema kausist ja sööd ise selle krõmpsutades ära! ( seega hoia kodus küpsiseid ja alati enne igat söögikorda krõmpsuta ise üks küpsis). Kui oled küpsise ära söönud annad koerale käskluse tule söö ja ongi kõik hästi söömisega!!!
Asudes nüüd selle probleemi juurde, et kodust väljas on asi veel hullem ja kuna sul suur koer ning tema rihmaotsas hoidmisega on probleeme siis selleks et paremini kontrollida soovitaks ma koonurihma! Koer ei saa edasi minna kui tema pea on pööratud teise suunda! (Ise olen kasutanud oma suurel koeral tirimise vastu poovatketti koos koonurihmaga ja see sobib meile, meie jalutuskäigud muutusid toredaks ja tundsime mõlemad sellest rõõmu).
Kui sul on auto, siis võib olla oleks alguses hea kui teie jalutuskäigud toimuksid kuskil kus pole inimesi ja teisi häirivaid faktoreid (sõidate linnast välja näiteks) ja üritad temaga seal saada kontakti, iga õige käitumise eest järgneb preemia! Harjutate alguses eraldatud kohas ja kui tunned et oled valmis edasi minema vahetate kohta! Ikka tuleb järgida neid karjajuhi reegleid. Sina oled juht ja sina otsustad mida te teete ja kuhu lähete!
Samas, kui asi on ikkagi hull ja ei taha paremaks minna, siis on olemas ka elektrikaelarihmad treeninguteks. Kindlasti ei tohiks neid kergekäeliselt kasutada, aga siiskui kui probleem suur ja väljapääsu ei paista võivad nad aidata ja olla ka nii öelda ainuke väljapääs! Need kaelarihmad on sellised et sul on pult millest saad ise anda talle säraka, neil on erinevad tugevuse astmed! Töötamise raadius sõltub juba hinnast! Mida parem seda kallim, samas võib olla ka inimesi või treenereid kes rendivad neid ja saad laenutada! Sellisel juhul paned koerale selle esimene päev niisama kaela, teisel päeval testid mis tugevust ta tunneb ja sellest tugevusest millele ta reageeris paned umbes 2 astet tugevama ja see ongi siis treeninguks õige tugevus. Alati tuleb ravida ühte problemi korraga, seega siis sinu puhul seda agressiivsust teiste koerte ja inimeste vastu! Näiteks kui oled saanud selle kaelarihma siis kutsud mõned sõbrad ühe kätte võid anda puldi, kuna ise võtad koera rihma otsa ja siis teine sõber hakkab teile vastu jalutama. See kellel on pult temaga lepite kokku kuna ta annab koerale särtsu! Ku koer näitab üles agressiivsust uriseb tahab joosta ründama annad sina käskluse ei ja sõber annab suraka, kui koer ei lõpeta kordub sama! Siis saab koer aru, kui ma urisen, haugun või olen agressiivne saan ma särtsu! Seda tuleks teha kindlasti nii kaua kui probleem on lahendatud, sest siis on sellest kasu!
Kindlasti tuleks siis mõnelt koolitajalt ka nõu küsida kui seda kaelarihma kasutada!
Ma tean, et kindlasti leidub nüüd neid inimesi, kes seda kaelarihma üldse ei soovita, kuid siiski sellega võib kiirelt imesi teha! Tuleb lihtsalt õigesti kasutada ja probleem ära ravida ja hiljem kindlalt järgida neid karjajuhi reegleid!!
Ma loodan väga, et teil läheb kõik hästi! Ja saate sellest probleemist jagu!! Edu teile!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4701
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

13 aastat, 9 kuud tagasi
Soovitan väljas käies kasutada suukorvi, siis on teistel ka veidi julgem teist mööduda ja ei pea kartma, et ta äkki kellegile kallale läheb (kui ei jaksa kinni hoida). Kui ei taha kohe elektririhma kasutada, võib esialgu proovida poovat ketti ja see panna lõua alla ja kõrvade taha, sel juhul ei ole tal jõudu tirida nii palju ja kui ta tirib, ei saa ta korralikult hingata ehk, et koeral on nii ebamugav. Siis kui minu koer hakkas mingi vahe rihmast tirima, hakkasin poovat ketti kasutama ja enam ei mingit tirimist.
Üks võimalus on hakata harjutama teda mööduma koertest, kes on oma aedades. Juhul kui ta kipub tirima ja urisema, haukuma ka nende koerte peale, kes aias on, siis käia lihtsalt kasvõi 10 minutit järjest ühest ja samast aiast mööda, kuni koer ei jaksa enam uriseda ja haukuda teise koera peale. Minu koeral mõjus see väga hästi, enam ei tunne nii suurt huvi aias haukuvate koerte vastu, kuna ta teab, et nii kui tema hakkab aia poole tirima, peab ta jälle hakkama edasi-tagasi käima.
Tuleks tasapisi lihtsalt erinevaid asju proovida ja vaadata, kas ja mis võiks mõjuda. Aga sellega peab järejepidev olema ja ühte meetodit mitu korda järjest proovima, siis on näha, mis võiks töötada.
Loodetavasti leiad õige lahenduse:)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4702
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

13 aastat, 9 kuud tagasi
Hea inimene!Kõik ei ole veel kadunud,lihtsalt nüüd tuleb hakata koera ümber õpetama ja varuda palju aega ja kannatust.Eespool on juba jagatud palju häid nõuandeid ja need on ka õiged.Tean samas ka kui raske on neid elus rakendada vahel.Minul küll koer polnud kuri,vaid lihtsalt väga kangekaelne oma tahtmistes,lisaks ka veel "valikulise kuulmisega",aga praeguseks asjad tüki paremad.Päris ideaalseks koeraks teda küll ei saanud,aga ta on heasüdamlik ja siiski kuuletub mulle nüüd päris kenasti.Tirimise ja teiste isastega õiendamise puhul aitas mind hoopis koonurihm.Sellega jalutades sain koera aktiivsust piirata ning ka tähelepanu minule tagada.Edasi juba kiitused,premeerimised ja mängud.Meie põikpeale poov kett ei mõjunud,tiris,nii et silmad punni.Ogadega kaelaketti ei raatsi ma aga oma lemmikule kaela panna ja nii andiski keegi hea hing nõuande proovida koonurihma.Koos muude meetmetega sobis see hästi! Muidugi on teil suur töö ees,aga sõbra nimel tasub ju pingutada!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4703
slk
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 32
Offline Profiil

13 aastat, 9 kuud tagasi
Tere tere,
Olen kindel, et paljud soovitused, mida siin jagati võivad anda ka lõpuks soovitud tulemuse, aga ilmselt õigem oleks ikkagi pöörduda korraliku koolitaja poole, kes aitab ja juhendab. Kui asud Tallinnas või siin lähedal, siis tean ka kedagi soovitada. Sest, ka premeerimise oskus on selline, mida on vaja lihvida. Ei hakkagi siin midagi pikalt kirjutama, aga tahan öelda seda, et kuna keegi siin soovitas teiste koerte aia taha treenima minna, siis küsi kindlasti enne teise koere omaniku nõusolekut. Minule näiteks ei meeldi kui keegi minu aia taga oma koera treenib ja minu koer on aias hullumas kuna tema valvatava territooriumi ääres on sissetungija (läbi koera mõtlemise). Siin kohal võiks öelda, et keela oma koera, aga sellele ma vaidleks juba ette vastu. Aias olev koer on oma territooriumil ja tema kohus on seda kaitsta. Aiast väljas olev koer peab rahulikult ilma agressiooni välja näitamata mööduma aiast ja mitte nuuskima teise koera territooriumi ning seda märgistama.

Edu
Viimane muutmine: 21.05.2010 14:47 Lisas slk.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1