Mine allaLehekülg: 12
TEEMA: Mida teha kui koer kardab peremeest
#4739
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

12 aastat, 8 kuud tagasi
Pubeka ja jooksuaja algus sõltuvad koerast, suurematel tõugudel algab hiljem. Pubeka iga võib alata juba 6 kuuselt aga võib ka 10 kuuselt alata. Mõne puhul ei saagi väga aru, et pubekas.
Jooksukas algab siis suurematel koertel vast alates 8 kuuselt (see on nii suhteline).
Mida te koeraga teete, kas mängite temaga? Kõige parem on mänguhoos teda silitada, paitada, üritada panna rihm külge ja edasi mängida. Sellega näidata koerale, et kõik need puudutused ja rihma külge panemine ei ole midagi hullu. Kui koer hakkab kartma, siis vägisi ei ole mõtet tema puhul midagi teha.
Kui rihm külge panna, siis näiteks joosta ja mängida rihmas umbes 5-10 minutit ja siis rihm jälle ära. Siis tal tekib seos, et kui rihm pannakse külge, saab mängida (positiivne). Kui koer mängida ei taha, võib kasutada maiust. Kui ta mängib siis see näitab, et ta tunneb ennast kindlalt, ebakindlas olekus ta ei pruugi tahta mängida.
Seda, et koer kutsumise peale juurde tuleks, oleks ka hea harjutada pika rihma otsas. Paned pika rihma külge, lased koeral liikuda, nuuskida ja siis hüüad (hästi rõõmsalt), kui ta ei tee välja, siis veidi rihmast tõmmata ja veel hüüda, kui juurde tuleb, siis kiita, mängida. Kui ta kartma hakkab ja ei taha tulla, siis las olla ja üritada ise eest ära joosta, siis ta ehk ikka tuleb järgi.
Kuna koer on noor, siis igat asja võiks teha kas maiuse, mänguga, et tal tekiks teiega positiivne seos. Üritada koeraga palju koos olla nii toas kui õues, et ta õpiks teid jälgima ja teiega kontaktis olema. Kui te temaga mängite, siis laske temal ka võita, las ta sikutab selle mänguasja endale, temale annaks see kindlust juurde ja alati võib ise pikali kukkuda ja mängida temaga nö samal tasandil.
Proovige, vaadake, mis toimib ja mis mitte.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 12