Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Mis teha kui Karmikarvaline Taks ründab oma inimest..
#4866
Blondu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

13 aastat, 12 kuud tagasi
Mul on 8kuune Karmikarvaline Taks..Ja ta ründab mind juba paar korda..Kui tahan talt midagi käest ära võta mis pole tema kohe on ta mul kallal..Ja ta ründab ka lapsi..Mis teha temaga?Kas keegi oskaks mulle nõu anda..
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4867
kartp
Karma: 2
Koeranduse guru
Postitusi: 34
Offline Profiil

13 aastat, 12 kuud tagasi
Sellest on ka siin foorumis kindlasti palju kirjutatud... Mul oli oma koeraga ka paar sellist juhust, esimene kord oli küsimus toidukausis - siis aitas see, kui ta söömise ajal käisin kausi juures ja panin sinna midagi juurde. Ehk teisisnu näitasin, et ma ei taha ta toitu ära võtta. Üks kord urises ja rohkem mitte. Jutust selgub, et koer kaitseb enda oma ning ta ei tunnista kedagi teist, sina ei ole tema jaoks autoriteet. Ma oskan oma kogemusest vaid seda soovitada, et kõige hullem asi, mida teha on näksamise puhul käsi ära tõmmata, ehmatada vms. See näitab, et hammustamine on viljakas tegevus s.t. koera jaoks ebameeldiv või ohtlik tegevuse lõpetatakse kohe ära. Hambad risti ja välja kannatada, keelata ja igast olukorrast ise võitjana väljuda. Ega see meeldiv ei ole, aga... Samas need on minu kogemused ja minu koolitaja on öelnud, et nt. koera enda toidu puhul (kausis) kui koer tunnetab ohtu ja arvab, et keegi tahab seda ära võtta, jällegi ei tohiks keelata, kui ta uriseb, vaid kasutada just ülalpool kirjeldatud meetodit. Kui küsimus on ka juba laste näksamises, siis ma soovitan kirrelt-kiirelt minna mõne koolitaja juurde. See väike koer võtab juba täiega võimust ja tõenäoliselt on palju muid asju ka, mida peaksid oma käitumisese korrigeerima ning alles sellisel juhul saad soovitud tulemuse. Soovitan nt. Sirje Vets´i (andmed netist leitavad).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4868
Blondu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

13 aastat, 12 kuud tagasi
SUur tänu teile hea soovituse eest.,Ma võtan kindlasti koolitajaga ühendust kuna mina ei suuda seda kutsat enam ohjas hoida..
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1