Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kas keegi oskab aidata?
#584
gretekas
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

15 aastat, 5 kuud tagasi
Tere! Mul on maal isane 7-aastane hundi-rotveilerisegu koer. Tal oli kõhu all tagajalgade juures kasvaja, mis opereeriti ära. Koer on alati olnud agressiivne võõrastega, kaasa arvatud arstiga. Kui on tehtud marutaudisüsti on isa ta tagumiku vastu aeda surunud ja läbi selle on tehtud süst. Samuti tehti operatsiooni ajal, kui taheti uimastavat süsti teha. Koer aga hüppas ettearvamatult ja hammustas isa kätt nii, et tuli traumapunkti minna. Väga hull õnneks käsi ei olnud, aga siiski. Nüüd on operatsioon tehtud ja koer hakkab toibuma. Kui maale läksime oli ta rõõmus, küll loiumalt, kui varem, kuid siiski näitas üles sõbralikkuse tundemärke. Hiljem tema pilk muutus ja ütles umbes, et kui saaks murraks maha. Võib-olla muutus pilk, sest ta väsis ära, kuna käisime temaga jalutamas. Samas äkki on pilk selline, sest ta on rahustite mõju all, et haava saaks puhastada. Samuti ta uriseb vahel. Ükskord varem, kui tal veel kasvaja oli tahtis ta mu ema ka rünnata, kui too teda kammis. See panigi mind mõtlema, et kas agressiivsus võis tal tulla kasvaja pärast, sest enne kasvajat ei olnud tal kammimise vastu midagi. Nüüd on aga nii, et keegi ei julge talle ligi minna. Mulle tundub, et koer arvab, et teda piinatakse, sest tal on skafander ka peas, mille tõttu ta ei saa oma pead sügada ja keegi ei julge seda sügama ka minna. Mure seisnebki selles, et paljud tuttavad ütlevad, et kui koer on korra rünnanud peremeest, teeb ta seda jälle ja soovitavad ta magama panna, mis on väga kurb, kuid kui muu ei aita tuleb seda tõesti teha. Sooviksingi teada, et ka kellegil on veel sellist olukorda olnud ja kas ainus viis ongi magamapanek või olete saanud oma koera muud moodi aidata? Lisaks veel, et tegemist on ketikoeraga, kes aeg-ajalt saab aias joosta ka, äkki on tema agressiivsus põhjustatud ketisolekust? Suur aitäh teie vastuse eest.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#585
Külaline
 


15 aastat, 5 kuud tagasi
Kindlasti on tal ebamugav ja stess. Magama panemine ei ole ainus lahendus, tasuks konsulteerida pädeva koertekoolitajaga, kes aitab selgusele jõuda, millest agressiivsus on tingitud. Võibolla hirmust? Võibolla on karja hierarhia paigast ära?
Agressiivsusel on erinevad põhjused, loe probleemkäitumise kohta artikleid, samuti on hea raamat Koerakuulaja. Ja kindlasti konsulteeri koolitajaga. Soovitan Alla Petrovat.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#592
gretekas
 


15 aastat, 5 kuud tagasi
Suur aitäh teile vastuse eest! Loodan siiralt, et koolitaja suudab meid aidata
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1