Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer muutub kurjaks, peale teatud pereliikme sisenemist ruumi
#6046
K2thl1n
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 6 kuud tagasi
Lugu siis selline, minu ämmal on väike koer (pekingi koer). Koer ise on muidu hästi rõõmus ja tore, pole kunagi nö kuri olnud. Aga nüüd ei luba ta ämmal tütart tuppa(tütar ei ela nendega koos). Varem polnud see probleemiks, koer ei teinud väljagi kui ta tuppa sisenes. Koer on vahest ka minu pool olnud, olen lihtsalt nö hoidnud teda, mehel õde on korduvalt sellel ajal minu pool olnud, kui koergi, on paitanud ja nunnutanud teda. Ma ise olen mõelnud, et koerad pidid olema kõige paremad inimese tundjad, et kas äkki koer tunnetab, kui ruumi siseneb see sama tütar ämmal on negatiivselt meelestatud kellegi vastu kes viibib veel seal samas ruumis ? Muidu teiste inimeste vastu keda väljas jalutades näeb, või kes külla sinna käivad pole kuri olnud, alguses ikka natuke haukunud aga siis maha rahunenud ja tuppa lubanud inimesed. Aga ämmal tütart ei lasnudki tuppa, võtsime koera sülle ja ta pidi seni süles istuma kuni ta ära hakkas minema, sest niikui lahti lasta, hakkas uuesti pihta. Andke palun nõu, miks koer nii käitub ja mida ette võtta?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6049
Helin
 


12 aastat, 6 kuud tagasi
No mina saan aru nii, et koer üritab mingil pōhjusel oma perenaist vōi territooriumi kaitsta vōi on tal hirm tuppa siseneva tütre ees. Ma muidugi ei saanud aru, milles seisneb koera kurjus. Kas ta lihtsalt haugub vōi ründab vōi mis ta teeb tütrega?Kas ta on kuri tütrega alati olenemata, kas ta siseneb koridorist vōi ka siis, kui nad on ōues koos vōi mujal vōi läheb ta kurjaks alati ühes kindlas ruumis?Kas ta vōetakse tütre sisenemel alati sülle jne.? Kui teaks asjast natuke rohkem oleks ehk ka lihtsam välja mōelda, millest selline käitumise muutumine.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6050
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat, 6 kuud tagasi
Koera käitumisest võiks arvata,et nn. karjas on suhted paigast ära. Küsimus on hoopis selles,et miks nad on paigast ära,kui varem oli kõik ok. Ja see on küll tõsi,et koer loeb hästi inimeste kehakeelt.Midagi on seal tema jaoks sellist,mis paneb koera kaitseseisundisse tõmbuma ja käituma tema jaoks ebatavaliselt. Mõelge,kas midagi on inimeste vahel juhtunud ja kuidas nende suhetega lood on.Vahel kardab pisem koer ka sellist inimest,kes "nunnutamisega" liiga hoogu läinud ja koera sellega ära kohutanud on.Võib olla ta lihtsalt ei soovi,et see inimene teda puutuks.Vast oleks rahulikum mõlemale poolele,kui koer saaks olla sel ajal eraldi toas,kui see inimene külla tuleb ja kindlasti võiks uurida koolitajate või koerakuulajate käest mõnda nippi,kuidas koera lepitada selle isikuga. Ega see kohe ei laabu,aga aegamööda võib asi paraneda,kui sellega tegeleda!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1