Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer kardab kõike ja ei usalda inimesi
#7598
-KRL-
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

3 aastat, 10 kuud tagasi
Tere! Võtsime aasta tagasi 4 aastase laika, kelle vana omanik suri. Omanik on tõenäoliselt koera karistanud pekstes vms, kuna koer kardab kõiki inimesi peale minu. Mind enam ei karda kuna olen palju aega veetnud temaga. Ta ei tule maja ligi, garaaži uksest hoiab 10m kaugusele ning ei julge puude vahelt läbi minna kus on kitsas. Tahaksime hoida teda endal kodus lahti mitte ketis, kuid ta ei püsi kodus läheb küla peale, siis hakkasime mõtlema elektriaia peale, kuid kui ta saab sealt voolu siis kardan, et ta ei julge enam üldse aia ligi tagasi tulla. Hetkel on ka veel see probleem, et kui ta lahti lasta siis ta ei tule enam ligi ja see tekitab probleeme, sest alati pole kedagi kodus ja siis ta hakkab autol taga jooksma ja pole kuidagi võimalik teda kinni saada. Mida teha? Kuidas saaks talle selle elektripiirde hästi selgeks teha, sest väga tahaks ta lahti lasta, kindlasti õpiks rohkem usaldama
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7599
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

3 aastat, 10 kuud tagasi
Vahest oleks õigem koerale korralik aedik ehitada, piisavalt suur ja oma kuudiga, kus ta ennast turvaliselt tunneks. Sotsialiseerimata koeraga võib päris palju aega ja kannatust vaja minna, enne kui tast asja saab. Jalutada pigem tasuks rihmaga, lahtine jahikoer võib üksjagu probleeme põhjustada. Edu!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7600
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

3 aastat, 10 kuud tagasi
Üldiselt koerad on ikkagi arukad loomad ja ma arvan, et kui ta õpib piirde toimimise ära (vähemarukatel läheb ca 2 nädalat selleks), siis ta ära ei jookse.

Nagu inimestelgi, esineb koertel ärevushäire, puhas psühholoogia tegelikult. Vaja läheb tohutult aega. Jah, seda tõesti. Siin lehel on artikkel ärevuesest ja rahustavatest signaalidest. Ka loomad võivad olla traumatiseeritud ja siis uuesti ka posttraumatiseeritud omadel põhjustel.

Usalduse tekkimine on samaväärne inimese usalduse taastamisega, see vajab tööd ja aega. See on hea, et ta Sind usaldab, see on väike pisikene samm suuremasse maailma.

Aedik on väga hea mõte.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1