Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Hoiatuseks kergeusklikele koerarentijatele!
#4055
prantslanna
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Kirjutan siia foorumisse meie kutsuga juhtunud loo, mis võiks olla hoiatuseks inimestele kes soovivad koera rentida. Järgnev lugu puudutab ¥koerakasvatajat´ Helin Kasuk-it (uue perek.nimega Tenso) ja tema suhtumist loomadesse. Nimelt andis pr. Kasuk 2005a suvel meile, kui oma headele tuttavatele prantsuse buldogi kutsika Nastius La Creme Brulee, kokkuleppega, et kutsu võib elada meie peres kuni oma elupäevade lõpuni. Tema omakorda paaritab koera 2 korda ja saab kutsikate müügist tuleva tulu endale. Ja peale teist paaritust registreerib ka koera ametlikult meie nimele. Me olime sellega nõus, kuna meid ei huvitanud nö. äriline pool vaid tahtsime lihtsalt peresse väikest neljajalgset sõpra. Paraku aga ei läinud asjad nii... Koeral sündis keiserlõikega esimene kord vaid kaks kutsikat. Ja teise paarituse, mis toimus juba aasta pärast, tulemusena neli kutsikat, kellest kaks surid.( Teine tiinus kulges koerale silmnähtavalt raskelt) Seega jäi Helinil loodetud tulu saamata. Siinkohal mainin, et olime peale koera esimest poegimist nõus koera ära ostma, kuna oli kahju vaadata teda kui sünnitusmasinat ja äriprojekti. Kuid keelduti meile teda müümast. Kuna kutsikatest loodetud tulu jäi saamata,otsustas ja nõudis ta ,et koera tuleb kindlasti veel paaritada ja meile ta koera omandi õigust ei pakkunudki enam. Tänavu aasta kevadel ilmnesid koeral ka tõsisemad tervisehädad, nimelt ei võtnud koer paar päeva tagajalgu alla. Meis süvenes teadmine et sellele koerale on parem kui teda enam ei paaritataks. Loomulikult teavitasime sellest ka Helinit. Juuni kuus teatas soome tööle ja elama asunud Helin Kasuk meile sms-i teel et on järele mõelnud ja nõus meile Lössu ( kutsa kodune nimi) 5000 krooni eest maha müüma. Kuna olime arvestanud esmase kokkuleppega ja samas olime ju koera eest juba pea neli aastat head hoolt kandnud,siis keeldusime. Nüüd 15.07.2009 võttis Helin Kasuk meie käest koera, väites et viib ta ultrahelisse kontrollimaks koera tervist ja kas koer on veel võimeline järglasi ilmale tooma.Järgmisel päeval teavitas Helin, sms-i teel, et väidetavalt koer pole enam võimeline sünnitama ja meil on võimalus nüüd juba kõrgema hinnaga,500 euro eest ta ise ära osta või läheb koer müüki. Samas kahtlen kas mingit veterinaari poolt tehtud läbivaatust koerale üldse tehti. Jutt oli vaid mõeldud selleks, et koer valutult enda kätte saada. Peale seda me oma väikest sõpra enam ei ole näinud. Tegelikkuses selgus ,et ta müüb seda koera soome ¥Keltainen Pörssi´ kaudu juba alates 30.06 Viimases hädas palusime abi Eesti Kennelliidult, kuid meie palvekirjale ei vastatud.
Meie pere jaoks oli Lössu armastatud pereliige ja olime kõik temasse väga kiindunud. Lastele (5a. ja 9a.) oli tõeliseks ðokiks ja üleelamiseks teadmine, et nad enam oma kutsat ei näegi. Sellest pole nad üle saanud siiani. Puht juriidiliselt pole meil võib-olla tõesti õigust sellele koerale, kuna ei sõlminud omast rumalusest ja teadmatusest mingit rendilepingut, usaldades Helin Kasukit.
Tänase päeva seisuga on meie koer juba soomes maha müüdud. Ja meil tuleb ilmselt sellega leppida.
Loodetavasti leidis nii mõnigi koerasõber midagi kõrva taha panemiseks!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4057
pit.1.
Karma: 0
Aktiivne koeraja
Postitusi: 23
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
näe on ikka veel siin ilmas toredaid inimesi ,kes loomadest tõeliselt hoolivad.mõnus mutt.viis pluss.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4059
airepiret
Karma: 0
Koeranduse guru
Postitusi: 2
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Mul on paar konkreetset küsimust.
1, Kas koera loovutamisel oli sõlmitud kirjalik leping, kus sätestatud nii koera kasvataja kui valdaja õigused ja kohustused?
2. Kennelnimi Nastius on registreeritud Daniel Hein`a nimele. register.kennelliit....Card&dogId=64655 - v.t. kasvataja
3. Millisel kuupäeval ja millisel aadressil on saadetud abipalve Eesti Kennelliitu?

Ülaltooduda küsimuiste vastused - kui faktid - on äärmiselt vajalikud. Juhul, kui neid pole - on ainult NSR... sorry.
Viimane muutmine: 07.09.2009 00:30 Lisas airepiret.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4061
prantslanna
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
1.Tegemist oli väga hea tuttavaga(endine pereliige),kokkulepe oli suuline ja kirjalikust leppest vingerdas ta mööda.
2.Danel Hein on Helin Kasuk-Tenso vend.Sai ka talle helistatud,kuid hr.Hein väitis,et ta pole enam peale viimast paaritust koeraga seotud.
3.Eesti Kennelisse sai kiri saadetud kohe ehk siis 17-07-2009
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4062
prantslanna
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Lisan veel,et saatsin kirja Eesti Kennelliidu büroo juhatajale hr.Jaak Siinmaa meilile,mille leidsin koduleheküljelt,lisaks faksisin antud kirja büroo klienditeenindusse.Tulemusteta!Mainin siikohal,et peale koerakasvatuse osales pr.Helin Kasuk-Tenso ka näitustel kohtunikuna ning oli isegi aukohtu liige.Kinnitamata andmetel kavatseb selline inimene oma tegevust soomes edasi jätkata(koerte aretust).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4078
prantslanna
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Hetke seisuga, on tema kuulsus juba ka tema endani jõudnud. Täna hommikul ähvardas ta meid soome kohtu alla anda. (arusaamatuks jääb meile meie kuriteo koosseis) Väitis et koerte tunnetest pole üldse mõtet rääkida. Rõõmustas et oli suutnud meid ka sellega haneks tõmmata,et koer tegelikult ametlike paberite järgi oli kuulunud hoopis tema vennale ja meie ei osanud seda ette näha. "Meie ämber" nagu ta sõna-sõnalt ütles. Ühesõnaga püüdis öelda seda et temal polegi selle koeraga suurt pistmist olnud ja koer pole iialgi meie koer olnud. Tema ise paaritavat oma kenneli koeri vaid 5a. tagant. Kuigi kõik koera puudutavad pakkumised ja paaritused tegi just tema. Kuni teise tiinuseni polnud me tema vennast seoses koeraga kuulnudki Peale seda kui Helin oli Lössu meilt müümiseks ära viinud võtsime ühendust ka tema vennaga, kes väitis et temal pole koeraga peale viimast pesakonda mingit seost . Ja pöördugu me oma murega Helini poole. Lõpetuseks tahan öelda et meie viimaseks lootuseks on leida Lössu uus omanik ja temaga mingile kokkuleppele jõuda. Kui kellegil on mingeid andmeid andke teada!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1