Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Vene kääbuskoer
#5861
criss
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

12 aastat, 1 Kuu tagasi
Otsustasime mehega, et nüüd lõpuks on õige aeg koera võtmiseks. Kuna meil kummalgil pole varasemat tõukoera kasvatamise kogemust (lapsena on koerad olnud), siis ei teagi kohe kust alustada. Oleme otsinud kuulutusi, kolanud netis tunde uurides ja uudistades aga ikka mõtlesin, et küsiks inimestelt kellel on kogemusi. Kui usaldusväärsed on igasugused kuulutused nt lehel okidoki.ee jne. Tahaks ikka oma perre kutsukest kes on tulnud korralikust, armastavast perekonnast. Kas keegi oskab soovitada mõnda usaldusväärset koeraomanikku, kellel on, on tulemas või plaanis kutsikad?
Koera valikul tekkisid ka mõned küsimused. Emane või isane? Kuna lugesin, et emaste ja isaste käitumine on oluliselt erinev. Millised on siis emased ja millised isased?
Karvkate. Pilte vaadates tundub, et kutsusid on kolm erinevat - lühikese, keskmise ja pika karvaga. Tõustandardi järgi on neid aga kaks - lühike ja pikk. Kuidas/kust leida seda keskmist?
Siis tekkisid veel mõned küsimused, nagu näiteks milline peaks olema just sellele tõule sobiv pesa/voodi? Kas selline mis on pealt kinnine või selline mis on lahtine? Või oleneb see täiesti koerast?

Olen nii ärevil ja jõua ära oodata millal leiame oma kullakese
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5862
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

12 aastat, 1 Kuu tagasi
Kindlasti tasub ühendust võtta kasvatajatega, kontaktandmed leiab ka siit: www.koer.ee/Kennelid...Vene_kaabuskoer.html

Samuti soovitan käia näitustel ja rääkida tõu omanikega ja küsida julgelt küsimusi.

okidoki jms kuulutusteportaalidega tasub alati ettevaatlik olla, seal liigub ka palju pettureid. Kindel on osta tunnustatud kasvatajalt ja tõutunnistusega kutsikas.

Edu kutsika leidmisel!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5863
criss
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

12 aastat, 1 Kuu tagasi
Aitäh!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1