Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Isase koera õigused
#6060
meremare
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Kui emase koera omanik soovib enda koerale järglasi ja leiab selleks sobiva isase, siis kuidas on lood isase koera omaniku tasudega? Olen kuulnud, et ühe kutsika müügist saadud raha läheb isase koera omanikule, kuid pesakondade suurused on erinevatel tõugudel ju väga erinevad? Kui suurel tõukoeral sünnib 8-9 kutsikat, pole ju probleem ühe kutsa müügiraha isasele kanda, kuid kui väikesel tõul sünnib väike pesakond - nt. 2-3 kutsikat - kas reegel kehtib endiselt?
Valgustage mind palun, kuidas üldjuhul kennelites isaste tasustamine käib?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6061
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Tasu osas lepitakse kokku alati enne paaritust.Ja seda igal konkreetsel juhul eraldi.Kui te ei nõustu selle summaga ja järeleandmisi ei saa,siis maksategi nii palju,kui just see isane teie emasele ideaalselt sobib. Ega häid aretusisaseid väga jalaga segada olegi! Kokku leppida on võimalik mitut moodi.Kui on sõit näiteks välismaale,siis seal küsib isase omanik tavaliselt kogu summa ette ja summa on sealsete hindade järgi (Eestis võib selle tõu kutsikas maksta hoopis muu summa),võimalik on hea usalduse korral leppida kokku paaritusel "hüppetasu",mis on mingi osa kogu summast ja maksta peale kutsikate sündi kokkulepitud summa iga elusa kutsika eest kokku lepitud aja jooksul (nt.X- nädala jooksul peale sündi) või mingi kindel summa kogu paarituse eest.Vahel aga tuleb hoopis "hüppetasu"maksta (ei ole suur summa siis) ja isase omanik soovib saada pesakonnast kutsikat või edaspidi vahetuskaubana näiteks kasutada teie aretusisast (kui teil ka see on olemas ja sobib selle koerakasvataja emasele)või kutsikat mõnest järgnevast pesakonnast.Sageli on ju kennelites mitu koera ja kasvatajad teevad omavahel koostööd. Ega see pole just suure raha tegemise koht ja seepärast on ka erinevaid ja paindlike kokkuleppeid kasvatajate vahel,kes tunnevad ja usaldavad teineteist. Kui emane jäi "tühjaks",siis on järgmisel jooksukal võimalik kasutada seda isast uuesti tasuta. Ka see risk on olemas,et sünnib 1-2 kutsikat ja kulusid tasa ei saa. Mis siis ikka! Selle riski ju kasvataja võtab ka,kui pesakonda planeerib! Igal juhul peab majanduslik seljatagune hea olema,kui nii suur asi ette võetakse! On ka nii juhtunud,et sünnib 1 kutsikas ja sellegi jätab kasvataja endale ning kannab kõik paarituse ja kasvatusega seotud kulud. Kui pole teada,palju Eestis hetkel selle tõu paaritus maksta võiks,siis küsige teistelt selle tõu kasvatajatelt.Tavaliselt kogu summa ei tohiks ületada ühe kutsika hinda ja hüppetasu on sellest siis mingi protsent.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6066
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

12 aastat, 3 kuud tagasi
Meie kenneli isakoerad on tasusatud nii- hüppetasu kuni 100 eur ja alimendid kui on üle 5 siis kutsikas, kui alla selle siis 10% kutsikate müügi hinnast( see ostumüügi lepingul ka näha). meie koerad ei vaja inimese kaasabi nn. töö tegemisel. Olen seda meelt et koer peab saama oma töö ise tehtud.
Viimane muutmine: 11.02.2012 18:21 Lisas bamelaberta.Põhjus: vea parandus
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6238
Polarfact
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 26
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Minu praktikas on Soome partnerid olnud nii viisakad, et võtavad tasu 10% müügihinnast ja seda pärast pesakonna loovutamist.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1