Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: kiire kutsika küsimus
#6262
rozin
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Tere,
olen pikka aega kaalunud endale kutsika võtmist ja nüüd olen selleks valmis. Leidsin endale ka sobiva tõu kes sobib nii minu elustiiliga kui ka mina suudan talle eeldatavalt pakkuda seda mis tema vajab. Printsiks on Prantsuse bulldog.

Olen isegi endale sobiva kutsika leidnud, kes elab hetkel Pärnus. Käisin teda täna vaatamas tema ja üks kutsikas veel olid peremehe juures alles. Ma pole küll kes teab mis spetsialist aga kas kutsikad peavadki pigem kõhnad olema nii,et käega paitades on ribid tunda?

Samuti kas on võimalik, et kui ema on kutsikutel tume ja isa hele tumedate laikudega siis pojad kõik viimseni on tumedad ja valge rinnaga? Kuuldavasti pidi olema majas ka bokser kes pandi peitu kuna korteris oleks ebameeldiv olnud kui suur kuts ringi tuuseldab samal ajal kui kutsikutega tutvust teen.

Samuti oli ühel kutsikal kõrv lontis, peremees üles et see ei tohiks probleem olla ja pidi kasvades sirgu minema ikka. Õige?

Tegemist ei ole paberitega koeraga ja seda ma ei eeldanudki. Otsin endale hoolealust keda armastada ja kellega koos edasi oma päevi veeta, seepärast ei pea oluliseks pabereid. Jah olen lugenud on üsna riskantne on ilma osta
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6263
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

12 aastat, 5 kuud tagasi
Kutsikad ei tohiks kindlasti paksud olla, samas tundub mulle, et kui ribid väga tunda on, siis võib olla tegemist liigse kõhnusega.
Värvid võivad ju päranduda ka kaugematelt esivanematelt, vaevalt see bokser seal asjaosaline on (suuruse pärast), küll aga võib paberiteta koera puhul vabalt olla isaks nt. ühe naabri Muri või teise naabri taks. Selliseid pretsedente ei ole üldse vähe, mulle endale kunagi keegi ebatark inimene kinkis kutsika, kes olevat collie (pool oligi, teine pool olevat olnud, nagu hiljem selgus , väike, karvane, spitsitüüpi, aga kõva karakteriga krants). Mina tegelikult tahtsin mingit vähe suuremat ja LEEBET koera, tegelikult sain korraliku võimuvõitluse koos hüperaktiivsusega.
Peale selle, et koer ei pruugi osutuda soovitud/ mõeldud tõuks, võib paberite puudumise põhjuseks olla see, et tegemata on mingid vajalikud terviseuuringud või on nende tulemused negatiivsed või on mingeid muid puudusi, mis halvendavad kutsika elukvaliteeti.
Kui sellise kutsika kasuks otsustate, siis on oluline küsida, kas vähemalt ussikuurid on tehtud ja kutsikad saavad vaktsineeritud.
Ja kui niigi on koeravõtuga oodatud, miks siis mitte veel natuke oodata ja võtta ikkagi paberitega koer (eeldusel loomulikult, et vanemate tervisenäitajad jms. on korras ja kasvataja usaldusväärne).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1