Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Karjala karukoer
#6345
polli
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 11
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Oleks huvi karjala karukoera kohta ja kust võiks leida kutsikaid (äkki on kellelgi müüa?)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6346
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Minul ei ole, aga kirjutama sundis asjaolu, et tundub nagu oleks väga kiire mingi koera võtmisega, plaanis on olnud juba retriiver ja kui mälu ei peta, siis verekoer, nüüd siis karukoer... Äkki oleks õige maha istuda ja järele mõelda, keda ja miks siis üldse vajatakse, kui üldse vajatakse.... See, et elatakse oma majas, ei ole mingi argument koera võtmiseks, tänapäeval kasutakse maja valvamiseks muid mooduseid (elektrooniline valve jms.), suuremat kasvu koer võib, isegi kui ta on sõbralik, küll oma kohalviibimisega eemale peletada suvalise inimese või õunavargile tuleva poisikese, aga tõelisele kurikaelale ei ole koer mingi probleem, ka on meie meediaski olnud mitu juhtumit, kui justnimelt tõukoeri on õuest varastatud.
Saan aru, et otsitakse ka jahikoera, siis tuleks täpselt selgeks teha, millise jahiharrastusega on tegemist, keda kütitakse ja millist tõugu koera selleks vajatakse, jahiseadusega on see reguleeritud, konkreetset ulukit tohib küttida ainult teatud tõugudega.
Kui need küsimused selged, siis tuleb selgeks teha konkreetse tõu tegutsemis- ja koolitusvajadus ja pidamistingimused, samuti see, kuidas (jahikoera puhul) tagada ka ümruskonna kodu- ja metsloomade ohutus jms.
Võimalik, et jahiharrastuseks vajate hoopis taksi, kes mingil juhul õuekoeraks ei sobi ja õuekoeraks suurt ja sõbralikku Pontut, kellel ei pruugi üldse mingit tõugu olla ( kui Te õuekoera ideest loob uda ei suuda).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1