Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: K:Berni alpi karjakoer
#6350
bernik
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Tere.
Plaan võtta see kevad siis berni kutsikas.Keegi targem võiks omast kogemusest natuke sellest koerast rääkida nii head kui ka vead.Kui kapriissed nad erinevate haiguste ja hädade peale on.Kas emane või isane?Kui palju peab vaeva nägema koertekoolis temaga?Plaan võtta koer nõmmele oma maija kus peaks igati mõnus tal kasvada ja elada olema.Siinkohal võiks ka kutsikate omanikud teada anda kus mis pakkuda oleks.Võib olla ka nö defektiga ,et kuskil näitustel pole plaanis käima hakata vaja lihtsalt mõnusat rahuliku koduvalvurit.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6353
slk
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 32
Offline Profiil

12 aastat tagasi
www.koertekoda.ee/fo....php?p=470929#470929

Haigusi on kõigil, aga siin natuke infot, kellega edasi suhelda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6356
bernik
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

12 aastat tagasi
väga õnnetu teema.
Põmst oleme ka ise sarnase teema aastaid tagasi kahe koera näol üle elanud.Üks oli isane doberman ja teine hundi ja kellegi segu.Ja mõlemad koerad ühe aasta jooksul(sellepärast nende haiguste pärast nii palju kardamegi).Nüüd ongi pikk paus sisse tulnud ja oleme sellest toibunud ja mõttes ikka mõlgub ,et peaks ju ühes majapidamises ikkagi koer olema.
Bernika omanikud võiks veel siinkohal kaasa rääkida.Palju neid koer ültse vanadusese sureb ja palju neid haiguste nahka läheb??
Viimane muutmine: 28.03.2012 09:49 Lisas bernik.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6357
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

12 aastat tagasi
kutsika ost on alati risk- kunagi ei tea kas just sulle tuleb terve või haige koer. kasvatajana ootan näiteks ligi 2 aastat, enne kui see teadmine selgub-terve või haige.
Meie esimene bern on just praegu sellises eas , et kui haigused siis peaks need kõik teda juba tabanud olema- siiani muu kõik korras olnud peale kevadise ja sügisese kõrvapõletiku. Nii temal kui kodus elaval tütrel düsplaasia korras -AA//00. ehk siis meie bern on kohe 8 aastane- ei ole kuskilt väsimuse ega haiguse märki. meie 4 bernist 3 on uuritud - Düsplaasia tulemused AA//00. 1 selleks veel veidi noor:)
Ka on meil kohe -kohe paaritus ees- kas ja kuidas õnnestub ka seda ei tea ju kunagi. Ehk siis annan teada ,et kui huvi võite jälgida kodulehte- näiteks nädala pärast - õnnestus paaritus või mitte. Alati ei pruugi ka tulla praak kutsikaid- konksabasid ja sinisilmi või midagi kolmandat. rohkem infot kindlasti ka www.esakt.eu -seal koos bernikasvatajad kellel kõik nõudmised täidetud ja enne dokumentide vormistamist kontrollitakse kõik ka üle et asi korras oleks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1