Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: soovin osta kevadeks/suve alguseks Saksa lambakoera kutsikat
#6761
Sammi2003
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

11 aastat tagasi
Tere!

Meie koer pea kuu aja eest vikerkaare sillale. Loodame, et varsti saaksime uue koera. Nimelt sooviksime osta paberiteta saksa lambakoera. Kuid, et ta ei peaks üksi kodus olema, sooviksime lemmikut mai lõpupoole või juuni alguses.

Seega peaksid kutsikad sündima märtsis, kas kellelgil on soovitada mõnd kasvatajat või on enda koertel pesakond tulemas?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6763
kartp
Karma: 2
Koeranduse guru
Postitusi: 34
Offline Profiil

11 aastat tagasi
Ei ole olemas ühtegi normaalset kasvatajat, kes toodaks paberiteta koerasid. Kui on paberiteta, siis ei ole tõukoer ja siis tõenäoliselt juhtunud kas õnnetus või tegu pahatahtlikkusega. Mõelge selle peale - kui teile koerad nii väga meeldivad, siis mida peab kannatama üks halbade inimeste kätte sattunud koer, kellega toodetakse kutsikaid, et inimesed, kes ei raatsi või ei saa endale lubada "kallist tõukoera", saaksid osta endale "odava tõukoera". Minge parem varjupaika ja aidake mõnda sealset koera. Lisaks need nö. paberiteta tõukoerad on alati paberiteta mingil põhjusel - kas just seesama, et keegi kasutab emast koera kutsikate tootmiseks ja seeläbi raha tegemiseks, mõni loll lihtsalt arvab, et emasel koeral peab vähemalt üks pesakond elu jooksul olema (pole siis vahet mis või kuidas) jne. Lisaks ei anta näiteks pabereid ju ka siis kui paaritus ei ole kvaliteetne ehk siis hakkavadki tekkima probleemid ja keegi peab arstide vahet jooksma. Pluss arvestage siis ka juba potentsiaalselt suuremate kuludega kui paberitega koera puhul - te ei tea iialgi, mis võimalikud haigused või muud vead koeral küljes on. Lisaks veel iseloomuvead! Muide ka paberitega koerte puhul peaks ikkagi süvenema, kes on vanemad ja esivanemad ning võimalike edaspidiste kulude vältimiseks peaks ikka ka vaatama muid näitajad (puusad jne.).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1