Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Soov võtta Prantsuse buldog korterisse.(Soovitusi palun)
#7316
Anubis
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 3 kuud tagasi
Tere
Olen siin foorumis uus ja tulin siia just sellepärast,et soovin omale võtta korterisse sõpra.
Tõugusid uurides jäi silma Prantsuse buldog. Kas oskate öelda kuidas see antud tõug sobib korterisse ja lastega. Millega peaksin kindlasti arvestama selle tõu puhul,paalun soovitusi ja infot.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7318
koertearmastaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 24
Offline Profiil

9 aastat, 3 kuud tagasi
Endal kogemust ei ole, aga tean tõu kohta nii palju:
Prantsuse buldog aretati sõjakaks kaaslaseks, kuid neid kasutati ka moeaksessuaaridena ja rotipüüdjatena. Sellel tõul on vähe sünnipärast agressiooni. Ta on mänguline ja ustav kaaslane. Ta pole raskesti koolitatav, kuid siiski vajab head koolitust.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7319
Grets
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 13
Offline Profiil

9 aastat, 3 kuud tagasi
Tere,

Vastan isikliku kogemuse põhjal. Prantsuse buldog sobib korterisse väga hästi. Peab arvestama, et nagu enamus koerad, ajavad ka prantslased karvu. Lisaks peaks arvestama ka mõningase ilalärakaga siin-seal (niisama prantslane ei ilasta, küll aga nt pärast suuremat mänguhood või pärast vee joomist).

Lapsi minul endal ei ole, küll on aga väikesed sugulased, kellega koer tihti kokku puutub. Prantslane sobib minu arust väga hästi lastega. Nad on lustlikud ja südamlikud koerad. Samas peab meeles pidama, et ükski koer ei kasva ise. See koer on BULDOG, mis tähendab, et kangekaelsust ja jonnakust on neis ikka üksjagu. Elementaarne kutsikakool teeb head nii koerale kui omanikule

Iseloomud, nagu inimestelgi, on väga erinevad. Enamasti on prantslane valmis nii teleka ees põõnama kui ka metsas sörkima. Peaasi, et Sinuga koos olla. Sest oma peremehesse kiinduvad nad väga.

Kõige suurem soovitus on teha põhjalik eeltöö, kust ja kellelt kutsikas osta. Alati on nõu ja jõuga abiks Inglise buldogite ja kääbusmolosside Eesti tõuühing, kelle Facebooki lehelt mõndagi kasulikku võib leida.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7323
Betti
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 3 kuud tagasi
Tere!

Prantslane on mul olnud juba 11. aastat, küll majas aga lastega ja perega saab väga hästi läbi. Laste parim sõber ja tõeline valvur.

Samas mingitel hetkedel vajab karmi kätt, sest muidu hakkab iseloomu liialt välja näitama.

Väga energiline ja ustav sõber, vajab tohutut aega, sest kui ta nurka unustad siis hakkab erinevaid lollusi välja mõtlema- üksindus ei meeldi. Kaaslane ka kõige pikematel retkedel!

PS! meie isane koer on agresiivne teiste isasetega, ja samas kui võõras majja tuleb siis ikka haugatab ka, kui ütled, et tuttav on kõigi parim sõber. Hoiab tohutult oma pereliikmeid ja haiget ei lase kellegile teha, muutub oma südames suuremaks kui lõvi
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1