Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Tuppa pissimine
#107
Milla
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

16 aastat tagasi
Tere!
Meil on 1,6a mops. Saime ta endale 8 kuuselt, kui endine omanik temast lihtsalt lahti tahtis saada...
Ostmise hetkel küsisin tema väljaskäimis harjumuste kohta ja ta kiitis, kui puhas ja korralik koer on - nii ei osanudki me midagi karta....
Kuna ta on meie peres esimene koer ei osanud me alguses teda ka õpetada ja hellitasime, kuidas oskasime. Otse loomulikult tekkisid probleemid - koer pidas ennast ju Alfa loomaks peres!
4 kuud peale ostmist (koer oli selleks ajaks 1,2a ) läksime aga õpetaja juurde ja ta õpetas paar lihtsat nippi, kuidas probleemidest üle saada ja allutada koer endale ning nüüd on meil tore sõber kodus!
Kuid kahjuks on üks probleem jäänud - nimelt ei pea ta puhtust:( Jah me käime väljas, kiidame ja anname maiust kui ta häda teeb ning toas, kui jälle pissiloigu või hunniku leiame ei tee me sellest numbrit ja koristame nii ära, et ta ei näe....Samuti on ta tervis korras.....Käime temaga õues tihti - hommikul vara alustame (kell7), siis lõuna ajal üks meist sõidab koju ekstra koera pissitama, laps jõuab koolist kolme ajal päeval ja peale seda pea iga tunni tagant kuni kella 24 öösel välja aga ikka on meie elamine pidevalt üle ujutatud pissist ja kõigest muust....Oleks, et ta ei teeks väljas - teeb küll! ja siis tuleb tuppa ning paari minuti pärast laseb ilusti uue soru....täna hommikul ootas koristamist 5 loiku ja 1 hunnik ! Laseb ta põrandale - ükskõik kuhu juhtub ja ikka korralikult, mitte sortsutades - elamine haiseb juba, kuigi koristad nii mis jõuab....
Kuidas õpetada koera puhtust hoidma?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#634
!
 


15 aastat, 7 kuud tagasi
Appikene!! Miks sa niimoodi ära koristad, et koer ei näe?? Kui koer pissib, siis topid ta nina sinna loigu sisse, pahandad(ütled "Ei" ja siis viskad koera õue. Sellest saab ta aru, et ta peab hädad tegema õue.

Endal niimoodi 4 koera ära koolitatud.

Kuidas koer muidu teab, et ta midagi valesti teeb??
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#635
Külaline
 


15 aastat, 7 kuud tagasi
Eelmist vastust parem ära pane tähelegi, see on absurd. Läbu. Kas veterinaariga oled konsulteerinud, äkki on tervises probleeme? Või üksindusahistus?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#904
Danny
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

15 aastat, 6 kuud tagasi
Kuidas on võimalik, et sa topid koera nina väljaheidete sisse ? see on eriti aegunud ja vana komme. Sellega treenid sa koeras vaid agressiivsust ja hirmu. Koera väljaheited tuleb koristada juba kasvõi sellepärast mitte tema nähes, et muidu võib ta pidada seda sinu tähelepanu püüdmise võimaluseks ja edaspidi teeb juba nimme oma hädad tuppa, et sina neid koristaksid ja oma tähelepanu talle selviisil suunaks. Jumala eest ärge kunagi toppige nina sisse või riielge ,kui teid seal juures polnud. sest hiljem ei saa koer enam aru , mille eest see oli.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1