Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer lärmab möödakäijate peale
#1372
äpu
 


14 aastat, 11 kuud tagasi
Tere,

Mure siis selline, et täiskasvanud sakslasemix lärmab kõigi inimeste ja loomade peale, kes meie aiast mööda käivad. Probleem on tegelikult olnud kogu aeg, kuid alles nüüd olen taipama hakanud kui ebameeldiv see tänaval jalutajate jaoks on ja tahaks midagi ette võtta. Kui see üldse võimalik on, sest koer on juba 5-aastane

Käsklustele ta sel hetkel, kui kellegi peale haukuma hakkab, ei reageeri (ega ta muidu ka 100% sõna ei kuula, oleme koertekoolis käinud, kuid tulemust eriti ei olnud). Kui lähemale lähen, et ta ära võtta, jääb vait ja tuleb ära (ja seda ka mitte alati, kui tänaval on koer, jookseb ta tigedalt lõrisedes edasi-tagasi ja rahuneb alles siis, kui koer läinud), kuid kuna hoov on üsna suur, on üsna tüütu ja piinlik iga kord hoovi teisest otsast koera peale röökides jooksu pista, et ta ära tuua.

Tuttavad soovitasid sidrunrihma, kuid ma olen selliste abivahendite suhtes veidi skeptiline. Kas on ka teisi võimalusi, kuidas see häiriv käitumine välja koolitada?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1373
Külaline
 


14 aastat, 11 kuud tagasi
Siin on sellisest probleemist juttu: www.koer.ee/Mure_kae...ale_haukumisega.html
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1374
Koerakuulaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 25
Offline Profiil

14 aastat, 11 kuud tagasi
Sul on väga hea alus olemas, et saada koera käitumine kontrolli alla (seda näitab tema reageerimine sinule kui lähened). Oluline on valede seoste asemele õigete loomine teha võimalikult järjepidevalt ning enesekindlalt ning kindlasti koos teiste, Teie otsustamisõigust kinnistavate signaalidega (ilma nendeta jääb usutavus koera jaoks varasema kogemuse poolele ja haukumine ei vähene ega saa kergelt kontrolli alla).
Kui endal on õigete seoste loomisega raskusi, või ei tea kuidas seda teha, pöördu koolitaja poole. Koerakuulajad on ka hea meelega vajadusel kohapeal konsultatsiooniga abiks. Meeles tuleb pidada, et alguses võib see ümberkoolitus sisaldada just Teie jaoks ebameeldivat, järjepidevat korrigeerimist kuni seos on loodud (vastasel juhul saab koer testimisega endale kiirelt taastada eelnenud kogemuse õigsuse).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1376
kaja
 


14 aastat, 11 kuud tagasi
meil oli ka see probleem,meil on lõunavene lambakoer ja arg,seda enam reageerib igasugu liikumisele.Tegime tiheda aia ja piirasime osa aeda ära, et ta enam kõiki aiaääri joosta ei saa,naabrid üldse ei meeldi nende peale haukus alati või kui keegi neile tuli.Arguse pärast võtsime seltsiks keskaasia isase see on praegu10 kuune ja julge.Lõunavenel.on nüüd 2 aastane teise koera selts mõjus hästi.Tegelikult kõigi peale ei haugu ja mööduvad lapsed narrivad vahel.Aga tihe aed aitas küll.
Elektrooniline rihm pidi hästi aitama seda saab ka laenutada paar korda ehmatust ja pidi aitama.Meil oli endal ka mõte seda muretseda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1