Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: kuidas koer harjub uue perega?
#3247
pelmeenike
 


14 aastat, 4 kuud tagasi
Kui võtta täiskasvanud koer kellegi perest (annavad mingil põhjusel ära) kuidas võib koer reageerida uues kodus? Kaua läheb enne kui ta uue pere liikmed, k.a. lapsed omaks võtab? Kuidas temaga peaks esimestel päevadel käituma?
Oodatud igasugu nõuanded!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3248
koeraomanik
 


14 aastat, 4 kuud tagasi
Siin on kopi Koerakuulaja vastusest:
Koer on karjaloom ning kui tal on seal karjas ka rakendus ning kindlad piirid, rahulik, kindlameelne ja õiglane juht siis tiksub ka kõik muu paika. Juhistaatuse taasisaamiseks nii teie kui uue kaaslase poolt tuleb kindlasti väga abiks koerakuulaja nelja signaali järgimine. Kui te raamatut "Koerakuulaja" veel lugenud ei ole siis soovitan kindlasti. Tagasi tulles oleks esmaselt vajalik kehtestada algne väike rutiin ning lasta koeral rahuneda ning teiega kontakti leida enne kui ise oma tähelepanu temale peale sunnite. Kui ta elas enne teie juures ning uue mehega enne kokkupuudet ei ole olnud siis on üsnagi reaalne, et kontakti tuleb ta ise suhteliselt varakult pakkuma. Esimestel päevadel võib olla rahulikult toetav ning lühidalt hellitusi jagada, kui ta juba uue ümbruse ja keskkonnaga harjunud (keskmiselt 2 nädalat) võib vastavalt käitumisele muuta ka enda oma kas signaale kinnistades või lõdvemaks lastes.

Vaata ka Küsi nõu koerakuulajalt rubriigis Sotsialiseerimise osa. Samuti käitumise osas on sotsialiseerimisest juttu.
Edu!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3250
pelmeenike
 


14 aastat, 4 kuud tagasi
Tegu hakkab siiski olema koeraga kes tuleb teisest perest, meie oleme talle kõik võõrad- mina, mees ja lapsed. Koer hakkab enamjaolt elama õues, nagu vanaski peres, aga tahaks teda aegajalt ka vajadusel tuppa käima harjutada.
Tänud sulle vastaja ja ootan veelgi kogemusi, nõuandeid.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3253
Leek
 


14 aastat, 4 kuud tagasi
Esialgu ei tasu teda kohe üksi õue jätta, vaid ka ise koos koeraga õues olla ja koos jalutama minna (see loob ka hea sideme teie vahel). Ei ole mõtet ülihooliv ka olla, kui koer tahab, las ta siis olla omaette või magab rahus. Esialgu võib maja ukse lahti jätta, las ta siis uudistab nii sees kui väljas ja tutvub uue koduga.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3265
krissuk
Karma: 4
Koeranduse guru
Postitusi: 51
Offline Profiil

14 aastat, 4 kuud tagasi
See on ikkagi individuaalne, kui kiiresti keegi kohaneb. Mõni koer võtab kohe uue pere omaks. Mõnel läheb kuid aega, enne kui kedagi omaks võtab. Mõni ei harjugi ära.
Koeraga tuleb tegelda - treenida, hoolitseda tema eest jne. Kõik,mis teie omavahelist kontakti loob ja suurendab, on kasuks. Eks siis tuleb ka harjumine rutem. Kui koer aga võetakse õue ning 2 korda päevas viiakse talle süüa sinna, siis ei tule tõenäoliselt mingist omaksvõtust tükk aega juttu...
Mida rohkem ja teadlikumalt tegelda, seda parem.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1