Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer pureb ennast
#351
HektorKordonLord
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

15 aastat, 6 kuud tagasi
Tegemist on peaaegu 2-aastase segaverelise Kaukaaslasega.Kutsikast saati on ta oma saba ja jalgu taga ajanud ja neid näksinud.Lootsime ,et kasvab sellest välja.Paari nädala eest läks asi nii hulluks,et kiskus om jalad lõhki ja saba nii ribadeks ,et tuli loomaarstile viia,kus saba tuli lihtsalt ära lõigata.Üks päev keerleb ehk ajab taga saba ja jalgu,urisedes, kiskudes neid verele,teine päev lakub haavu.Ei jõua teda koguaeg ka takistada,öösiti on ta ju üksi.Üks arst arvas,et tegemist on kirpudega.Sai rohtu antud igasuguseid ,ka kihelemisvastaseid.(Kirpe leidsime ja ravi koer saab.)Teine arst ei usu,et ta ise end lõhki kisub.Kolmas arst ütleb,et see on psüühikahäire ning ainus lahendus on magamapanek.Kui keegi oskab abistavat infot anda,mida teha,siis olen tänulik!
Infoks:koer elab lahtiselt suures aiaga piiratud õues.Pole ketis olnud.On alati toit olemas kaks korda päevas.Korralik kuut kahesektsiooniline.Ainus,mida tal ei ole,on koolitamine,sest koer elab vanemate inimeste juures ja neist ei ole koolitajat.Ise käin paari nädala tagant maal,tegelen temaga kuid sellest on ilmselgelt vähe.Koer on muidu ülihea koduvalvur.Keegi ei julge aeda isepäi sisse tulla:)Koer pole ka omade peale kuri.
Kas on kuidagi võimalik see enese puremise harjumus temalt välja ravida,psüühikahäire või siis haigus,või misiganes see on,välja ravida?
Palun abi,sest magamapanek ei ole mingi lahendus.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#352
Aivar1975
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

15 aastat, 6 kuud tagasi
Ilmselt on probleem pärakupaunadega, siis hakkab ennast limpsima ja närima ja kratsima.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#366
rotten
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline

15 aastat, 6 kuud tagasi
Tean sakslasi, kes samamoodi käituvad. See on jah häire, mis enam läheb käiku stressiolukordades. (kas sel perioodil, mil asi väga hulluks läks, oli koera jaoks mingi stressirikas olukord, mingi muutus kodus või perekonnas?) Kui koer on ärevil või närvis, siis ta rahustuseks hakkab ennast närima. Tean pesakonda, kus kõik kutsikad olid sellised, 2 viidi omanikule tagasi pärast paar päeva uues kodus olemist, teised elavad edasi oma probleemidega. Üht isast tean rohkem, temaga käiakse 2x päevas jalutamas ja muidu suhtleb pere teise koeraga, probleem on vähenenud, aga siiski, kui tunneb end ebakindlalt või ärritunult paneb nagu vurrkann keereldes ringi. Kahjuks selle pesakonna ema pandi magama samal põhjusel, nii et paaritada sellist koera ei tohi mingil juhul, probleem on geneetiline.
Ega sellisel puhul ei oskagi mingit nõu anda, kui koerale rohkem muud tegevust. Kui omanikud ei saa jalutada, siis kondi närimine väsitab päris kõvasti või las olla tal iga päev erinev mänguasi käepärast, et kui ennast närima tahab hakata, siis saab seda hoopis nätserdada. Samas, et üksluisus ei tekiks, siis võtaks vahepeal ära ja järgmine päev teine mänguasi jne.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#395
HektorKordonLord
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

15 aastat, 6 kuud tagasi
See võib tulla küll stressist,sest ta on ikka enamalt jaolt üksi olnud ja jookseb aias ringi omapäi.Eks tal oli üksindus tunne.Kuna ta ei lase koduõue kedagi peale kolme inimese,siis tuleb ta vahetevahel kinni panna veidi väiksemasse aeda,et sugulased saaks külla tulla jne.Esimesed veriseks tõmbamise märgid tulidki siis,kui ta pidi seal aias olema päev otsa.Eks ta oli suures stressis sellest,kahju kohe tagant järgi mõelda.Igatahes koeraga on nüüd pidevalt tegeldud veidi üle nädala.Võtsime asja väga tõsiselt kätte.Ravitud ta haavu,mängitud temaga ja peale selle on teda masseeritud,muditud,sügatud,paitatud,mõnikord lausa paar tundi järjest - ühesõnaga tõeline massaazisalong on toimunud.Kõik võimalik ,mis tal stressi vähendab.Jurakas muidugi naudib täiega seda.Sai talle paari ka asja õpetatud ja olgugi Kaukaaslane,võtab päris hästi õppust.Selle kõige eelneva tulemusena ei ole Lord(koera nimi)enam kordagi jalgu kiskunud ja on üsna palju muutunud.Paistab ,et saab asja temast.Arvestades seda,et kõigest nädalaga on muutused toimunud.Igatahes väga hea meel on ja tänan vastamast.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#411
Oleg
 


15 aastat, 6 kuud tagasi
Tuli meelde üks koer keda kord näinud olen. Ta ka näris endal saba. Koer oli ketis ja keegi temaga ei tegelenud.

Eks üksindus ja liikumispiirangud seda tekitavadki. Ja nagu näha koeraga tegelemine aitab. Tore, et teil õnnestus lahendus leida.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#574
mukats
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

15 aastat, 5 kuud tagasi
Minul umbes sama lugu,kui keegi hakkab uksest välja minema ,siis hakkab ka keerutama ja nagu saba taga ajama, sealjuures haugub ise tigedalt.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1