Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer hüppab ja ei kuula sõna
#4227
tirnu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

14 aastat, 4 kuud tagasi
Tere,

Nimelt on maale võetud koer, kes detsemberis aastaseks saab.
Tean väga vähe koera käitumisest ja mure siis selline:
Koer on väga sõnakuulmatu, kedagi ta enam ei kuula ja elab justkui nagu omas maailmas. Koer hüppab ja on sellega väga ohtlikuks muutunud just laste jaoks, sest suurt kasvu ka. Ründab selja tagant ja hüppab kohe üles. Keelamine ei aita, miski ei aita. Teine probleem on haukumine, iga liikuva asja peale ainult haugub ja muutub närviliseks. Ja asi muutub järjest keerulisemaks.
Nüüd on tekkinud probleem, kui välja ära laseb ja kuidagi hüppamise järgi jätab, siis aiast välja minek täiesti õudne. Hüppab selga ja muutub väga agressiivseks. Kui üritad ära ajada, tahab hammustada.
Mure on juba täiesti suur, sest lihtsalt ei oska enam kuidagi käituda. Raske nii kui koera käitumine nii ettearvamatu.
Kust saaks abi ja,kuidas saaks koera käitumist muuta?
Viimane muutmine: 20.06.2011 11:00 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4228
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

14 aastat, 4 kuud tagasi
Nimelt on maale võetud koer, kes detsemberis aastaseks saab.
Kas ma saan õigesti aru, et teie pole koera peremees?

Aastane koer on paras pubekas, kes võib üritada karjasuhtes oma positsiooni tõsta, peale hüppamine on domineerivuse märk.

Et mõista koera käitumist, tuleb osata "mõelda nagu koer". Soovitan lugeda artikleid koerte käitumisest ja ka probleemkäitumisest, Artiklid leiab vasakpoolsest menüüst.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4231
Kirsika
Karma: 4
Aktiivne koeraja
Postitusi: 40
Offline Profiil

14 aastat, 4 kuud tagasi
Minul on kaks koera. 2,5 aastase varjupaigast võetud suure L-V lambakoera sarnase koeraga probleeme pole, kuid sama vana hundikrantsiga ka üleshüppamise lugu. Hundikesekrants on väga temperamentne koer, kellele meeldib inimese peale hüpata. Võtsin hundikese kui ta oli 4 kuune, nüüdseks 2,5 aastane. Olen käinud temaga koertekoolis ja ise õpetanud. Natuke on tema käitumine paranenud, kuid tundub, et täiesti inimese peale hüppamist ära ei saagi koolitada. Tavaliselt panen põlve ette, kui ta hüppab, siis ta saab haiget ja jätab mõneks ajaks järele. Ka see aitas, kui õue minnes kutsusin kohe koera enda juurde ja andsin koerale käskluse - istu. Kui ta käskluse täitis, sai kohe maiust. See õpetas minu koerale, et peremehe ette tuleb istuda ja talle otsa vaadata, siis saab maiust ja kiita, mitte hüpata. Kuid see harjutus peab olema järjekindel ja kui hüppab siis kohe EI öelda ja maiust ei saa. Kui koer ei tea mida tähendab käsklus -istu, siis tuleb maius üle tema pea niivõrd taha kallutada, et koer istuks.
Minu koeral on lihtsalt nii suur rõõm kui peremees õue tuleb, et väljendab oma ülevoolavat rõõmu üles hüpates.
Ma ei tea, kas minu jutust on natuke Teile abi. Igal juhul tuleb heaga koera koolitada, premeerides teda maiusega, mitte koeraga pahandada ega koera peale karjuda, see ei vii soovitud tulemuseni. Muidugi kui vaja siis ka asja eest pahandada. Kindlasti soovitan lugeda raamatut Koerakuulaja. Ise olen sellest raamatust palju õpetlikku leidnud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4244
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

14 aastat, 4 kuud tagasi
Minu hüppekoera puhul on kõige rohkem kasu olnud selja keeramisest, aga Teil ta just selja tagant hüppab, muidu soovitatakse ignoreerimist jms., aga see ei tule laste puhul kõne allagi. Alati peavad kõik käsud ja keelud olema konkreetsed ja ühemõttelised. Ja väga hea soovitus on eelmises vastuses, kasulik on mingi positiivne asendustegevus (istumine). Võib- olla tasub koer halva käitumise puhul näit. kartsa panna.
Kõige olulisem on ise olla rahulik ja kindlameelne ja energiapommist koer peab saama palju liikuda, jalutada, õpetamist, kui see energia on maandamata, ei aita miski.
Uurige koertetreenerite kohta, täna alles raadios rääkis Sirje Vets, et on võimalik ka kodus konsulteerimas käia.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1