Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kodust ära jooksmine
#4691
Tipsu83
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 7 kuud tagasi
Tere! Mul on mure oma äia koera pärast. Nimelt ei püsi ta kodus kui ketist lahti lastakse, aga kahju on teda seal ketis vaadata ja tahaks talle selgeks teha kus on tema piirid ja kust ta kaugemale minna ei tohi. Siiamaani ongi teda püütud niimoodi õpetada et kui ära jookseb pannakse ta kinni ning loodetakse et ta saab aru et nii ei tohi. Üks nende küla naaber pani ta kunagi oma emase koeraga ühte aedikusse, et kutsikaid saada ja toitis teda ja nüüd põhiline koht kuhu koer jookseb ongi selle naabri emase koera juurde. Kui olen rääkinud et proovin ise teda treenid siis öeldakse et see koer on nii totu et ei õpi nagunii, täna proovisin lihtsamaid käsklusi ja kui maius mängus oli tulid istu ja lama käsklused ilusti välja, paari korra proovimisega sai selgeks mida teha tuleb. Aga ma ei tea kuidas oleks kõige õigem teda kodus püsima treenida ja talle tema valdused selgeks teha.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4692
Airdog
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 31
Offline Profiil

13 aastat, 7 kuud tagasi
Ketti panekuge "karistada" oleks väga vale. Tõenäoliselt ta lihtsalt arvab et timeout ja järgmine kord samamoodi jälle. Soovitan võtta ühendust koerakuulajaga internetiteel, või mõne koolitajaga.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4695
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

13 aastat, 6 kuud tagasi
Ma saan aru, et aeda maja ümber ei ole ja kui ta ketist lahti lasta, siis ta läheb nö küla peale. Lahtiselt ei ole mõistlik lasta tal joosta, mida iganes võib juhtuda. Miks mitte käia temaga jalutamas (rihma otsas), see on hea vaheldus koerale ketis olemisele.
Kindlasti on koer õpivõimeline aga seda, et ta kodust kuhugi ei läheks, on nüüd päris raske välja koolitada, kuna ta on sellega nii harjunud. Pigem võiks temaga rohkem tegeleda, et tal oleks kodus hea olla, õpetada talle trikke, erinevaid käske, käia jalutamas jne.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1