Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koeral päevad ja niuksub koguaeg.
#5394
sero199
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

13 aastat, 6 kuud tagasi
Tere.
Mul selline mure, et mul on emane koer ja umbes 7 aastane ja päevad käinud nende aastataega kaasas. Nüüd hakkasid tal uuesti ja on täiesti hull, koguaeg niuksub, püsimatu. Ei tea ise kah kuhu tahab minna- segaduses. Vahet pole mis temaga teen või ei tee, ikka niuksub. 2-3 päeva on kestnud ja pole mitte midagi muutund. Terve selle 7 aasta jooksul ta pole nimodi käitund. Milles asi on?? Keegi teab? Või avastas, et peaks endale paarilise otsima ja tahab välja isaste koerte juurde?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5396
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

13 aastat, 6 kuud tagasi
minu arvamus et,kui kutsikaid ei taha siis pole vaja ka nn. isast otsima lasta minna.
Samas ega selle eest ei tohi ka kristada(niuksumise)!edu ja olge kannatlik - tõsiseks läheb 11-13 päeval peale esimesi veretilgakesi. siis peat kutsikate vältimiseks kindlasti kinni hoidma.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5400
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

13 aastat, 5 kuud tagasi
Saan aru,et koer on juba 7 asstane ja sellist käitumist pole varem esinenud.Võib olla on tõesti seekord pulmatuurid kangemad,aga võimalik on ka terviseprobleem,mis põhjustab valu või ebamugavust.Kui ka sinul on selline kahtlus,siis küsi nõu oma koera arstilt.Koerad üldiselt ei tee naljalt häält,kui nad tunnevad end halvasti.Alles siis,kui asi on läinud juba väga hulluks,saab koera käitumisest aru,et midagi on halvasti.Aga lihtsaltljooksuka-aegse rahutuse leevendamiseks ei sobi kindlasti välja "poistesse" laskmine.7 aastse koera puhul oleks esimene poegimine ka väga tõsine risk,mis ei tarvitse ei emale ega kutsikatele õnnelikult lõppeda.Ja kui nüüd ta kihule järele annad,mis sa siis järgmisel jooksukal teed? Lased jälle kutsikatel tulla?Ära tee arutuid käike!Jooksuka tippaeg läheb ju ka lõpuks mööda ja koer rahuneb maha.Jõudu teile mõlemale!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5402
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

13 aastat, 5 kuud tagasi
Soovitan igal juhul pöörduda loomaarsti poole, võimalik, et tegemist on terviseprobleemiga mis muudab koera käitumist. Seda enam, et varem ei ole ta nii käitunud.

Mul endal värske kogemus - kohe 7 a koeral tekkis peale viimast jooksukat mädaemakas. Peale suurenenud janu ja imeliku, rahutu käitumise ei olnudki muid sümptomeid. Parem karta kui kahetseda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1