Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Vene kääbuskoer(Vene toy terjer)
#5426
Eleanor321
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
Tere!

Vajaksin abi selles ,et minu koer on hetkel aastane ja teadagi vajavad sellises koeraeas olevad koerad palju tähelepanu kuid tähelepanu vajadus läheb üle piiri ja on muidki probleeme.Kirjeldan teda ja tema käitumist ja loodan ,et ehk vähemalt veidikenegi saate aidata.

Nimi:Betty
Tõug:Vene toy terjer
Sugu:Emane
Kaal:2kg ja 700g

nii alustame.

1Probleem :
Väljas käimine: Selline käitumine tuli tal umb.2-3 kuud tagasi ja on siia maani.Väiksena ta selline polnud kuid millegi pärast nüüd on. Probleem seisneb selles ,et kett on koguaeg pingul.Õnneks koer on kerge ja väike niiet ta ei vea vähemalt kaasa.Meil on selline reguleeritav kett. Kui selle lukku panen ja normaalse pikkuse jätan,siis se on koguaeg pingul ja hoolimata kas ma kõnnin aeglaselt või kiirelt ,siis koer ikkagi nö.jookseb .Nagu veab ennast.Tõmbab ja tõmbab koguaeg jalgadega edasi ükskõik mis tempo on ja kett on pingul siis hakkab kõhima.Ütlen"Betty rahune maha oota nüüd" olen õelnud"ei tohi"
Kuid miski lihtsalt ei aita.Näiteks pissib väljas,siis teeb häda ära ja nii kui viimane piisk maha kukub on selline kahur ,et anna minna esiteks see häirib ja teiseks väljas kui tuleb rahulik koer vastu ,siis pole justkui väga rõõmus näidata kuidas minu koer niimoodi sõna ei kuula.Jookseb sinna kuhu tahab ja hoogu ei peata.Koer on noor ja energiat palju kuid seda peaks ikka piirama ,et suurena harjumus ei jääks.Kõige suurem probleem on see ,et muretsen keti lahti minemise pärast.Lugu selline ,et mitte ei lähe see klõkats lahti kaelarihma küljest vaid kaelarihmal on sellised augukesed eks.Pikkaaegu kasutades augud suurenevad ja selline jupike või otsake mis sa sealt august läbi paned hakkab seal liikuma.Kord tuli lahti.Kett oli käes ja koer jookseb keset tänavat.Mina noor inimene sattusin ikka paanikasse kuna elan Soomes ja majade vahel.Siin pole selline suur linnaelu kuid autod ikka liiguvad. Koer kihutas majadevahel kus autoga sõitmine pole keelatud ja jooksis auto parkla poole .. Jooksin kisendades järgi karjudes tema nime nii kõvasti kui suutsin kuna koera jalad noored ja väledad.Koer jooksis umb.3 meetrit kaugemal. Lõpuks võtsin julguse kokku ja karjusin nii kõvasti ta nime kui kurgust tuli ja koer jäi seisma.Kükitasin maha ja koer hakkas uuesti ära minema kuid tõsist häält tehes võttis koer aru pähe ja tuli sülle.Küll ma alles vihastasin.Selline paanika oli ,et anna minna.Peale seda on nagu hirm koeraga väljas käia kuna tuleb oht et kett võib jälle petta ja lahti minna.eriti siis kui koer ainult tirib.Ja ega me rikkad kaa pole ,et iga 2 kuu tagant uus kett osta.

Teine probleem.

Teiste koertega käitumine:
Varem oli kõik korras kuid kui ta umb. 6 kuune oli siis hakkasime väljas käima kuna talv oli möödas.Ühel päeval tuli talle ikka ohtralt inimesi vastu ja samas koeri. Olen selgusele saanud ,et mingi päev miski asi hirmutas teda . Kas suur koer või vihane koer või miskit sellist.Asi selles,et ta ei salli enam ÜLTSE koeri.Väljas tuleb teine koer vastu.Teine inimene ikka vaatab,et "oh kui väike koer" lasen koera tutvuma.Minu koer on vaikne ja ainult nuusib.Paneb teise koeraga ninad kokku ja kui teine koer teeb ühe hästi pisike liigutuse siis kohe nähvab.Hirmus olla nii väljas.Ta otseselt ei hammusta teist koera aga uriseb ja nagu õhus hammustab täpselt teise koera silme ees ja muidugi teine koer taganeb.Selline käitumine on nii tema suurustega kui ka suurematega.
Sõprusringkonnast kellegil pole hetkel koera ja kui on siis pole pikka kontakti pidanud ja põhimõtteliselt sõbrad enam ei ole.Mõtlesin,et harjutaks teise koeraga aga vaat ei ole kellegiga harjutada ja mitte midagi pole teha.Võõras inimene kaa oma koera ohtu ei taha panna aga sõber vähemalt mõistab ja usaldab sind rohkem.Muidu ühel sõbral on isane koer.Tuli ööseks koos koeraga ja väga hästi said läbi.Mängisid ja kõike.Vahel ainult minu koer läks armukadetaks või oli niisama kitsi siis urises vms aga see oli küll harv juhus.

3 probleem.
Liigne tähelepanu vajadus.Energia ülejäägid ja mängimise lõppematus.

Koer on hüper energiline.Mina noor koolilaps kellel pikad koolipäevad olen pool päevast koos koeraga.Kuid ega kui sa koduuksest sisse astud ja oled väga väsinud .Minu koer tuleb hüppab,haugub ja toob mänguasja jalge ette ja hakkab hirmsat moodi haukuma.
Olles juba pool tundi kodus ,siis olen veidi arvutis ja olen teleka ees.Telekat vaadates ma ikka reageerin temale.Silitan .. viskan mänguasja kuid tavaliselt mängib ta omaette ja kui omaette mängimisest kopp ees ,siis tuleb ja toob mänguasja sülle.Meil on diivani taga selline vahe ja tal on õudne komme oma mänguasi sinna taha ajada või siis diivani alla ja hakkab haukuma ja enne ei lõpeta kui mänguasi käes.Ise ta sinna taha ei mahu ja kui mahub siis vahest läheb järgi ja vahest jätkab haukumist.Ütleme näiteks. Kell on 22.00 ja koer ikka mängib.Muidugi pole tal terve päev mänguasi käes kui ta koguaeg ainult haugub.Minuarvates peaks koer ka vaikselt kaa mängida oskama eriti umb20.00 õhtul.kui ma jätaks mänguasja koguaeg maha siis ta lõpetaks mängimise alles kell 4. hommikul.Meie inimesed vajame magada ka.

Väike koer ja kus alles turnib.

Selline värk kaa ,et istun koos emaga vms rahulikult diivanil.Koeral sellel hetkel mänguasja pole ,et oleks rahulik istuda.Kui toetad selja vastu seljatuge ,siis koer ronib seljatoele,siis õlale ja hakkab nägu lakkuma on ka tihti juhtunud ,et ta parasjagu haugub ja täpselt kõrva kõrval ja see pole justkui kõige parem tunne.Siis ta jookseb üle kõhu ja tagasi õlale.Ta ei oska rahulik olla.
Sama sellega ,et kui sa koeraga mängid eks.Viskad paar korda , jooksed temaga ja teed igasuguseid asju siis kui sa enam ei jaksa siis ta tüütab sind edasi ja kui sa välja ei tee ja kui isegi ütled et aitab siis ta ikka haugub su jalge ees.Kui mänguasi ära võetud ehk mänguaeg lõppenud siis ta hakkab sind ilma mänguasjata mängima kutsuma.

Sisse pissimised:
Kui sõbranna oma koeraga ööseks jäi siis ta koer tegelikult maha ei pissi kuid meie juures on tal se eriline harjumus eks siis koer tunneb lõhna ja märgistab ja minu koer siis ikka tegi järgi .Sõbranna lahkus koos koeraga aga pissiharjumus jäi sisse .Koer oskab regulaarselt märku anda kui pissihäda ehk siis kraabib jalgu ja õudne ehk tahab koguaeg sülle ja kui hakkad maha panema siis hakkab siplema ja siis hästi sõbralik jne.Sellest taipan et tahab õudsasti välja.Siis käin taga täpselt enne magaminekut väljas ära kuid öösel kella 3 ajal teeb loigu ja 5 ajal kaa.Ja kas tal on tähelepanu värk või midagi aga kui koerad tavaliselt teevad nurgataha või voodi alla siis tema teeb isiklikult keset kõnniteed või ukseavale või voodi ette ,et sa kindlasti sisse astuksid ja ööseks tema haukumise peale unise peaga ärgates ja köögipoole kõndides ja astudki suure hooga pläraki sisse millepärast terve jalg tilgub.Koer alati näitab kui ta pissile tahab ja lihtsalt õue mineku vajadusi pole olnud kuna tal pole aluskarva ja ta kardab külma niiet väljaskäik on ainult 2 korda pissib ja vb kakab ja kohe hakkab kodupoole tahtma ja kui nõksutatki edasi ,et vaata pool majaringi veel ,et teeme ikka lõpuni siis hakkama alles niutsuma ja mis ma teen siis, vägisi kaa ju jalutada ei saa siis lähen ikka tema tahtmise järgi tuppa tagasi.

osad küsimused:
Mis mängud teil toas koeraga on ja millised kulutavad kõige enam energiat ?
Kuidas õpetad koera(istu,anna käppa jne).Kui tihti ja kui kaua sa talle peale käid?
Kui tihti sa käid koeraga väljas ja kas umb. 3-4 korda piisab väikse koerale?

See küsimus on väikestele koerte omanikele.
Kas teil on chihuahua või minu koeraga sama tõugu koer kui on siis kas koer magab sinu kaisus,oma pesas või puuris?
Minu koer on väiksest saadik kaisus maganud.Tean et see on tegelt ohtlik kuid kui ta väike oli siis esimese öö magas oma sellise teki peal maas ja tekk oli paks niiet tal kõva polnud .Magas minu voodi kõrval niiet tal igatsus ei saanud tulla.Kuid järgmine öö hakkas voodisse tahtma ja ainult tuli ja tuli . Mina aga tõstsin tagasi kuid ei tema jääb otsusele kindlaks ja peab voodisse saama.Me ei kartnud sellest ,et ta kaisus magab vaid sellest,et vaata tal olid nõrgad luud väiksena ja voodist või diivanist hüpates võib põrutada vms.Kuid kui ta ise hakkas hüppama nii peale kui maha siis oli võimatu keelata.
Hetkel muretsen sellepärast ,et koer ju ronib igalepoole,et kuigi ta öösel tavaliselt magab ,siis ikkagi on õhtul mure ,et äkki turnib tooli äärel või siis on midagi muud ohtliku ja siis juhtub midagi ja öösel mina kes magab väga väga sügava unega , kas ma peaksin taipama ? Tal oleks raske kohaneda puuriga ja esimesed ööd puuris võivad väga piinarikkad olla kuna mina olen ka harjunud ,et ta mu kaisus magab .Soe koer teki all ja küljeall.

kui oskate aidata siis palun aidake , sorry pika jutu pärast
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5427
Eleanor321
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
lisan veel selle ,et koer ei taha kohe ültse sõna kuulata.Nii palju kui koerte raamatust jne olen lugenud ,siis pepulaksu andmine nörgendab sinu ja koera vahelist usaldust ja sõprust vms,et parem kiida teda siis kui ta õigesti teeb ja mitte kiida siis kui ta valesti teeb.Samas kaa see ,et sõna"ei" ei tohi liiga tihti õelda kuna koer harjub sellega ära ja ei võta seda enam keeld sõnaga.kuid milliseid lauseid vms veel on ,et koer ei teeks.Samas mis kiidusõnu teie ütlete oma koertele.
Mina tean sellised:Tubli, Tubli tüdruk.oi kui tubli.oii,täpselt nii. ja paitan.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5430
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
Ei oska kohe kindlasti neile kõigile küsimustele vastata ja endal kääbuskoera kogemust ei ole. Mõned asjad siiski:
1.Rihmaga käies peaks otsustama peremees, millises suunas minna, kui koer tirima hakkab, soovitatakse suunda muuta.
2. Koerale kisaga järgi jooksmine pigem soodustab koera põgenemist. See võib koera hirmutada või võtab koer seda mänguna. Pigem tuleks just eemale minna (kui koeraga mingigi kontakt on). Võib- olla kuskil vaikses ja ohutus kohas saaks harjutada- koera eest peitu minna vms.
3.Teiste koerte puhul oleks ilmselt jah teisi koeri vaja, aga kui neid ei ole, püüdke siis lihtsalt tähelepanu millelegi muule tõmmata, peaasi on ise rahulik olla.
4.Enda koerte puhul olen kasutanud seda varianti, et töölt tulles, kui kohe palju tegeleda/ jalutada ei jõua, käin kõigepealt lühema jalutuskäigu ja õhtul hiljem pikema. Tegelema koeraga peab, aga endale pähe istuda ka ei saa lasta, et koer tahab ja otsustab. Mänge on igasuguseid ja väidetakse, et näit. käskluste õpetamine väsitab koera üksjagu. Võite ju koerale mingeid koolitunde korraldada, samuti võib nt. maiust või mänguasju tuppa ära peita jne.
Eks tuleb järjekindel olla ja selline sõnaühend nagu EI TOHI on täiesti omal kohal ja ei ole koera ahistamine nagu mõnikord arvatakse. Puberteediiga on keeruline, aga läheb mööda. Kas Teie koeral kasvatajat ei ole, kellelt nõu küsida?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5431
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
ÜLDSE, mitte ültse. Vabandust tähenärimise pärast.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5433
Eleanor321
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
Kahjuks ei ole kasvatajat aga olen mõelnud koerakoolile aga soomes maksab koerakool ikka päris palju aga aitäh nõuande eest. Tegelen koeraga rohkem ja hoian maiustusi alati lähedal kui tuleb hetk millal peab õpetama
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5499
Eleriin
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

13 aastat, 2 kuud tagasi
Mul on endal kaks toykat mölemad ligi aastased soovitan sul nende probleemidega kooli minna. see teiste koerte kartmine vöib ükspäev talle lihtsalrt saatuslikus saada!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1