Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Mure koeraga - üksindusahistus
#5462
trinity245
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 23
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Mure selline, et juba pikemat aega, paneb koer meid proovile.
Meil nagu aastane pubekas kodus.
Hirmsat moodi ajab juba ahastama see, et alati kui kodust ära läheme, koer jääb koju, peame kõik laste mänguasjad jms asjad, mida annab lõhkuda ja närida, ära panema ja kõrgele tõstma.
Mida teha sellises olukorras?
Ära minema hakkame, hakkab nutt pihta, muutub ärevaks ja saan nagu aru, et tunneb muret vms ja siis selle lõhkumisega maksab meile kätte.
Loodan, et keegi oskab mingisugust nõu anda, mida teha?
Viimane muutmine: 20.06.2011 10:56 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5468
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
See kõlab taas nagu üksindusahistus.Samas on raske põhjust öelda,kui tausta ei tea.Sellest lühikesest kirjast saan aru,et koer on vanem kui aastane ja et varem pole niisugust asja olnud.Kas midagi teie ja tema elus on viimasel ajal nii palju muutunud,et koeral tekkisid käitumishäired?Proovi koerakuulajalt nõu küsida(sel samal lehel ka olemas rubriik)ja vaata seda üksindusahistuse teemat ka.Hetkel infot vähevõitu ja tõesti ei saa midagi arukat vastata.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5471
trinity245
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 23
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Koer on aastane. See kestab meil juba pool aastat, mõtlesin et äkki mingi ealine teema aga no nüüd olen aru hakkanud saama, et nii see küll pole.
Muutunud pole midagi, elame täiesti tavalist elu. Aga tänan vastamast, eks uurin kuskilt veel.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5473
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Kusjuures võibki olla puberteet!See kestabki koertel nii 6 kuust 1,5-2aastani.Koeraga tuleb jätkata koolitust ja reeglite selgitamist.Tundub küll,et see kui hane selga vesi,aga peale selle keerulise ea möödumist mäletab ja oskab koer kõike õpetatut.Et asi kontrolli alt ei väljuks,tuleks ikkagi targemate inimestega rääkida(koolitajad).nemad aitavad nõu ja jõuga teie muresid lahendada!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5474
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 220
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Aastase koera probleemid võivad vabalt olla seotud puberteedieaga, mis ei tähenda, et nad tähelepanuta võib jätta. Koerad ei näri asju kättemaksuks, vaid stressist ja frustratsioonist ning igavuse peletamiseks.
Endal sellist olukorda olnud ei ole, et mingit toimivat lahendust pakkuda, aga oma koertel on alati mingid oma asjad olnud, mida närida. Kas koeral on piisavalt isiklikke mänguasju? Võib- olla aitab, kui talle enne äraminekut mingi närimiskont vms. asi jätta. Kui palju koeraga tegeldakse/ jalutatakse? Võib- olla peaks enne kodust lahkumist jalutama?
"Koerakuulajas" kirjutas ka taolistest probleemidest, üks soovitus oli koera järk- järgult lahkumisprotseduuridega harjutada. Võib- olla oskab mõni treener nõu anda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5478
lumihunt
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 17
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Kas koer saab piisavalt füüsilist liikumist & aju stimuleerimist? Selline asi võib tuleneda lihtsalt igavusest ja energia ülejääkidest, mida ta siis lammutamise ja lõhkumisega lahendada üritab. Kindlasti ei ole põhjuseks "kättemaks". Koeraga tuleb iga päev tegeleda. Proovige talle õpetada erinevaid asju, nt. trikke. Samuti vajab koer palju liikumist. Kui kodust ära lähete, siis poeta erinevatesse kohtadesse maiuseid, koeral on sellega tegevust niikaua kuniks teisi kodus ei ole. Alguses tee seda nii kui sa kodus oled ja aita tal maiuseid leida. Muidu ta ei teagi, et neid otsima peab. Samuti soovitan osta "Kong" mänguasja, kuhu siis maiuseid sisse pannakse ja kui koer mänguasja liigutab pudenevad sealt maiused välja. Koera aju töötab sedasi, sest ta peab nuputama kuidas maiuseid kätte saada.

koerapood.eu/product.php?id_product=248
koerapood.eu/product.php?id_product=723

Samuti kui koeraga kodus olete, siis saate mängida koos koera aju stimuleerivaid ja arendavaid mänge. Nt need:

koerapood.eu/category.php?id_category=59

Soovitan ka mõne rahustava muusika jätta koerale mängima.

Loodan et leiate lahenduse, edu!

PS: Kõike neid asju kasuta ka siis kui oled ise kodus, nt muusika, "Kong" või maiuste peitmine. Muidu seostab koer neid asju vaid sellega kui sina kodust ära lähed ja need ei ole positiivsed.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5481
trinity245
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 23
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Paistab tõesti, et peame tagasi koolitaja juurde pöörduma, muidu sõna kuulab ta ilusti.
Aru ma ei saa, miks eeldatakse kohe, et äkki ei tegeleta koeraga piisavalt? Füüsilisest tegevusest ei tohiks tal küll puudust olla, meil oma suur aed kodus ja ma ise kodune.
Ajutöö koha pealt ei oska öelda, võibolla on tal sellest siis puudus, kuna seda vist nii palju pole. Meie koer ei vaja PALJU liikumist. See nii üldine mõiste ka, mõne jaoks on palju 2 tundi, teise jaoks 5h. See on iga koera suhtes individuaalne ja meil pigem on nii et vajab täpselt nii palju, kui harjunud on ja liikuda saab nii jalutades ehk rihmaga ja hoovis saab vabalt joosta-IGA PÄEV.
Mängida saab koer samuti iga päev. Oma isiklikud asjad täitsa olemas, millega mängib ise ja siis on ära pandud asjad, millega mängib keegi pereliikmetest.
Sellegipoolest tundub mulle, et tegemist on siiski üksindusahistusega, kuna lugesin selle kohta no ja kõik nagu klapib. Nii kui sättima hakkame, riiete vahetus jms, koer hakkab kiunuma, muutub ärevaks ja kiunub. Siis on veel ka nii et kui näiteks keegi lihtsalt läheb korra välja midagi tooma autost vms siis hakkab samuti kohe kiunuma ja läheb aknale vaatama, kus nüüd läks.
Tagasi tuleme siis on niiii ülemeelik, ärev ja kiunub, pluss siis kaasneb ka see, et midagi on maha "ripakile" jäänud ja see on tükkideks näritud-kas siis lapse auto, ajakiri või muu selline, kuhu hammas peale hakkab.
Neid ajumänge kindlasti uurin ja tänan linkide eest!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5487
bamelaberta
Karma: 9
Koeranduse guru
Postitusi: 85
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
MHHH. meil bernhardiin SÕI korteri uksepolstri alt servast veidi üle ukselingini välja -koostis siis termantiin(vakstu või nahalaadne materjal) Ja õmblusvatt. siis sõi ära 1 paari saapaid,need kohe taldadeni välja,1 kummiplätu. Selline asi tehti vaid 1x 1 päeva jookul. riielda ei saanud ,sakutada ka mitte. millest selline asi - ei tea ja rohkem see koer oma elu(15a) jooksul probleeme ei tekitanud.Enam paremat koera poleks osanud tahta!
Teine bernhardiin sõi pere tööl,lasteaias olles ära meie 2x2 voodi madratsi!vedrudeni välja. jah!nii uskumatu kui see ka pole. ja rohkem ei ühtegi pahandust peale 3 liitriste piimapurkide tühjaks lakkumise.
bernhardiin(isane) lükkas kapilt alla teleka, tõmbas kardina maha, kraapis välis ukse õhukeseks(vaata või läbi puupitsi õue)- mureks siis naabri(300m eemal elav)koer kes õues lonkis ja haukus.
tegevust on kõik saanud.samas bernid meil ei ole kunagi lõhkunud,närinud,kakelnud,kiusanud mis iganes...
pane raadio mängima kui lähed kodust, ja ära tee tast välja.
harjuta toat välja käimist- mine õue kohe tagasi. ja pere samuti- et ta teaks ja näeks alati tullakse tagasi. ole ära 2 min , siis juba 5 min.ja siis 20 min ja jälgi. nii marssige paar päeva terve perega,segamini ja kõik korraga. miskit tegevust enne talle ka. iis pidage vahet ja korrake sama mingi aja pärast uuesti- võib olla keeruline kuid kui mõelda,et mu voodi oleks just sellepärast alles jäänud,tasub proovida ja vaeva näha. kannatust tal ei ole mitte füüsilist vaja vaid kindlust et alati tullakse tagasi. see minu arvamus. targemad teavad targemat nõu anda.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1