Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer, ei saa väljas häda tehtud
#5510
JohhnSmith
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 9 kuud tagasi
Tere.
Kui kevadel eelmine 7a koer õnnetult hukkus, otsustasime suvel uue võtta.

Koer (emane) sai võetud lehekuulutuse peale ja omaniku sõnul pidi olema jahiterjeri ja Skyterjeri segu. Ühesõnaga on selline pisike (3- kuune) , karvane ja isepäine.

Eelnevalt juba lugesin siin erinevaid teemasid väljas käimise õpetuste kohta jne. põhiline mis soovitati , mitte riielda ja rohkem väljas käia.

Saigi kohe hakatud võimalikult paju väljas käima. Alguses proovisime niisama hoovi lasta, aga sellest ei tulnud midagi välja, sest koera tuppa saamine oli liiga keeruline
Edasi hakkasime rihma otsas tänaval jalutama, aga olenemata kui pikalt jalutasid, oli tal 1000 muud asja teha kui oma häda. Lõpuks kui koju jõudasid siis tegi hoovi, kuid mitte murule vaid killustikust tee peale. Ok - peaasi, et teeb. Järgmine etapp algas sellega, et koer hakkas käima teise korruse trepipodestile tegema häda. Suht märkamatult suutis seal ära käia, mõne aja pärast saime aru, et ta mitte ei tee ainult oma häda sinna vaid suurema äda sööb ka ära.

Trepile pääsemise takistasime talle ära, mis leevendas olukorda kuna suurt häda ta alla korrusele eriti ei teinud.

Nüüd on koer umbes 10 kuune, suurt häda eriti tuppa ei tee (vist), teisele korrusele me teda ikka ei lase. Kuid väiksema hädaga on ikka äda. Üks asi mis hädatamist vahepeal segas oli ka külma, -6 allapoole ei saanud ilma sussideta üldse õue minna.

Praegune elukorraldus on kahjuks selline, et ise käin temaga hommikul, siis tuleb poiss koolist 14-15 vahel ja käib, siis 17-18 vahel kui töölt tulen ja enne magamaminekut, tavaliselt 23-00 vahel.

Ööd kannatab ta juba pikemat aega nädala sees ära, kui aga nädalavahetusel veidi kauem magan , siis on juba tuppa teinud. Ullem on aga olukord päeval, ei möödu päevagi kui ta vähemalt 2x tuppa ei sirtsuta. 99% on ta selleks valinud ühe toa vaiba.

Ma vist hakkan hulluks minema, kuid mulle tundub, et teeb seda vahepeal puhtalt kättemaksuks. Ta ei ole mitu kuud tuppa lasnud, kui ise kodus olen ja ei maga, ainult siis kui ära oleme. Teine probleem tundub olevat, et õues on ikka 1000 tähtsamat asja kui häda tegemine. Vahel kükitab 4-5 korda maha ja hüppab siis jälle mingi lõhna peale püsti, nii et junn juba peaaegu väljas, aga ikka on vaja nuusikda ja uurida. Näiteks eile õhtul tegi mõlemad hädad ära, hommikul tegi vaid suure häda, 15 minuti pärast läksin uuesti välja , 4x istus juba maha, aga siis hüppas jälle nina taeva poole püsti. Lõpuks andis märku, et nüüd on aeg tuppa minna!! Koju minnes ujub vaip jälle .

Mul on olnud lapsepõlves koer ja ke eelmise koeraga ei olnud välja küsimise probleemi. See aga lihtsalt ei küsi. Olen mõned korrad aimanud, et tahab välja lihtsalt sellest, et koer on erikusse läinud ja 1x imeõrnalt niutsatanud. Muude tegemiste vahel ei pruugi seda aga tähelegi panna.

Pagan, küll sai pikk jutt, aga ei oska lihtsalt midagi enam teha
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5514
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat, 9 kuud tagasi
Väga raske olukord perele,täiesti arusaadav.Siin on varemgi sellistel teemadel juttu olnud,vaadake need üle.Ja kui asi on üle pea kasvanud ning omal mõistus otsas,siis soovitan ikka abi paluda mõnelt koolitajalt või koerakuulajalt.Siin pole asi pidamises vaid koeral on muid probleeme,ka närvisüsteemiga ilmselt.Alati annab koera õpetada ja asja parandada,aga ilma koeraga kohtumata siiski on raske netiavarustes head nõu anda.Palju jaksu ja kannatust teile!Küllap saate asjatundja abiga kõik korda!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6094
Leinonen
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Huhh-huhh, ei tea, kas se tekst tuleb nyyd öigesse paikka.
Endal ka selline mure ( ei oskanud kohe seda arvesse vötta) Yleeile ostsin Kennelist cocerspanjeli 4,5 kuune. Oli jäänud viimane, emane kutsikas. Oli siis eristatud metallaeda ja ajalehed pörandal. Omamajas maal kasvataja elab. Koer ei tee väljas häda. Vötsin puhkuse, et saab koera harjutada yksi olema jne. Hommikul kohe jooksen välja metsa, mets kohe maja taga) samuti, kui on söönud, ärkanud. Mitu korda hakkab sees häda tegema, vötan kohe sylle ja viin välja, ja jalutanud juba pea tunni, et teeks häda, aga ei tee. Nii, kui koju saame, nii kohe pea teeb häda. Endal olnud enne saksalambakoer. Ostsin loovutuseas ja oli juba kolme kuuselt öppinud väljas häda tegema ja läks ukse ette istuma.
Saan aru, et koeral köikk uut. Ei olnud enne rihmas olnud, köikk hääled jne. Kasvataja nyyd nädala reisil välismaal, ega saa teda kinni. MIs siis, kui koer ei öpigi tegema väljas häda? Kas kellegil on olnud sellist kogemust koerast? Ajalehele ei taha antaa häda teha, muidu ehk ei öpi yldse välja tegema.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6097
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Uus kodu ja inimesed on suur stress kutsikale ja kui teda varem pole välja õpetatud veel käima,siis ta ei oska või ei julge sinna midagi teha. Võtke esialgu veidi rahulikumalt ja ärge muretsege,kui kohe ei õnnestu.Toas võiks ikka ajaleht olla,et ta vähemalt teeks ühte kohta oma asjad ära.Edasi võib proovida tema pissiga lehe välja maha panna ja julgustada teda sinna häda tegema. Alati see ei õnnestu ka kohe.Oma ühe koeraga käisin niimoodi umbes nädala väljas enne kui ta asjale pihta sai. Kuna oli väga külm talv,siis pikki käike ei saanud temaga ette võtta ja lühikeste retkede jooksul ei jõudnud kuidagi hädani.Siis ühel kenal hetkel tuli tal piss õue ja sellest hetkest olid meie mured lahendatud ning kutsikas teadis suurepäraselt,mida teha.Ja loomulikult sai ta selle eest ka ohtrasti kiita! Koerad on kõik erinevad ja ühtset retsepti on raske pakkuda.Kui kasvataja tagasi tuleb,siis saate temalt samuti nõu küsida!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6101
prantsuse Britta
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Tere. Tahtsin ka just täna siia foorumisse kirjutada, et miks koer kipub tuppa tegema. Meil 10 kuune kutsu ja ometi käime ka iga 4 tunni tagant õues. Ja isegi kui ta teeb õues oma hädad ilusti ära, pissib 3-4 korda ja kakab ka ja kui tuleme tuppa ja tal vabalt lubame ringi joosta läheb ja pissib või siis vahel ka kakab maha. No jah mis maha, seda ka ei saa nagu õelda, sest meil kipub ta hoopis kas meie abielu voodi hädale või siis teise tuppa voodile - lausa padja peale pissile. Ei teagi kuidas koerale selgeks teha, et ei tohi. Oleme nina pissi sisse pistnud, on ka rihmaga vastu tagumikku saanud. Karjunud oleme ka. Aga ikka ja jälle sama. Nüüd on kahju küll, aga hoiame koera köögis kinni, sest majas ka 1 laps ja mis siis küll saaks kui laps junni kätte kord saab või pissi sisse sellili libiseb. Abi täitsa oodatud nõuannete näol. See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6102
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Mulle tundub, et tegemist on sellise käitumisprobleemiga kus karistamine ei aita probleemi lahendada. Soovitan pöörduda koerakoolitaja poole. Tegemist on noore koeraga, võimalik, et tal on puberteet. Tasub läbi lugeda artiklid karjajuhi staatuse kohta.
Vaadake ka: www.koer.ee/Kui_koer..._6_kuu_vanuselt.html
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6105
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Igasugused käitumisprobleemid üldiselt vajavad aega. Kui koer ikka väga tihti pissib, siis ei teeks paha igaks juhuks ka arstiga konsulteerida. Peale eeltoodud soovituste on väga oluline ka sellest lõhnast lahti saada, koerad on ülihea haistmisega ja seostavad pissihaisust kohta selleks ettenähtud kohaga. Mõnikord aitab ka koera liikumisruumi piiramine, sellise probleemiga koer ei pea igal pool majas ringi kondama, eriti veel voodis vms., vaid parem on koera jaoks, vähemalt üksioleku aegadel, mingi väiksem territoorium (oma külje alla nad eelistavad mitte häda teha).
Üheks taoliste probleemide põhjustajaks peetaksegi kommet kutsikat algul ajalehele harjutada, tänapäeval enam väga ei soovitata, see spanjelikasvataja tundub kuidagi väga mugav, kui 4- kuune kutsikas pole välja saanud. Aga tasub kindlasti ühendust võtta, vast ta oskab öelda, kuidas niisuguseid probleeme lahendada (kui see just esimene peaskond pole).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6110
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Probleem on väga häiriv ja tean paari juhust,kus pere on ka mähkmeid kasutanud. Tegu on olnud ühe pisitõugu isase koera sirtsutamisprobleemiga ja ühe suure väga vana koera kusepidamatusega. Suurel tehti inimlapse pampers koerale sobivaks (sabakoht sisse ja teibiga kinnitus).Pisikese puhul ei näinud neid mähkusid,aga kas neid pole mitte koertele ka olemas.Tean,et koer elas enamuse ajast piiri taga ja võib olla sealt said midagi sellist osta.Päris kogu aeg ei soovi keegi seltsiliseks võetud loomakest kinni hoida eraldi ruumis,aga niisama teda tuppa lasta ei saa.Kuni paha komme pole välja võõrutatud,on see ehk ajutine lahendus aeg-ajalt.Noorele koerale aga kindlasti mitte jäävaks asjaks.Kõigepealt peab jõudma asja tuumani,miks koer nii teeb ja püüdma sellest jagu saada!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1