Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer haugub üksi kodus olles tundide viisi
#6037
Pähkel
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 4 kuud tagasi
Probleem siis seisneb selles, et on 8-kuune segavereline koer, kes muidu tore ja sõnakuulelik ning vagur.
Üksi koju jäädes kippus aga alati närima ja lõhkuma asju ning korra keeras isegi pliidi nupud põhja ja vedas, et korter maha ei põlenud. Samuti võttis ka kraanikausist klaase ning näris neid puruks mitmeid kordi, kuni üks kord pidime isegi erakorraliselt loomaarsti juurde minema.
Ehitasime talle siis vana laua külge puuri, topelt võrede ja piiretega. Seda on ta muidugi ka nüüd päris palju retsinud, kuid piisava putitamise peale oleme saanud lõhkumis-kindlaks selle. Puur on isegi temasuurusele veidi suur ning ruumikas. Oleme teda sellega palju harjutanud ning võõras see talle enam ei ole. Läheb vabatahtlikult sinna pikutama või mänguasju närima. Oleme viimased päevad teda ka ööseks sinna pannud ning enam ta selle vastu ei protesteeri.
Uus probleem seisneb nüüd selles, et kuna puuri enam lõhkuda eriti ei anna on ta hakanud haukuma. Ja mitte niisama, et pool tundi alguses haugub vaid alates sellest momendist, kui sa kodust lahkud hakkab haukumine pihta ja põhimõtteliselt lõppeb alles siis, kui koju tagasi jõuad.
Naabrid on juba üsna vihased ja ähvardavad korteriühistu poole pöörduda.
Üsna muret tekitab ning ei teagi varsti enam, mida peale hakata, puurist välja teda ka ei saa jätta, sest muidu lihtsalt ei jää korterist midagi alles ning ta teeb ka endale liiga.
On kellegil ehk soovitusi, nõuandeid, mida ette võtta?
Võimalustest oleme kaalunud siis, et
a) suukorv(kuid ilmselt ikkagi niuksub valjult)
b) elektrikaelarihm
c) kutsuda koduvisiidile eratreener(kes küll aga ei saa ka garanteerida tulemust)
Vaikselt hakkame lootust kaotama.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6042
Helin
 


12 aastat, 4 kuud tagasi
Ärge kaotage lootust! Igasugu lollidest harjumustest on vōimalik koeri vōōrutada, küll aga treening vōtab kenakesti aega ja vajab kannatust.
Kuna koerad on väga seltsivad loomad, siis tuleks neid kutsikast peast kohe hakata harjutama üksi olema. Kui selline ōpetamine on mingil pōhjusel ära jäänud on hiljem treening raskem aga mitte vōimatu. Alati tuleks probleemi lahendamiseks alusatad pōhjuste leidmisega, miks koer nii käitub nagu ta käitub. Kas ta on lōhkuja-haukuja olnud kutsikast peale vōi alles hiljuti on hakanud käituma nii jne. Lugesin hiljuti üht käsiraamatut probleemsete koerte omanikele ja seal kirjutas, et peale üksi jäämise pabina vōib olla haukumine ja asjade lōhkumine tingitud hirmust, millegi ees. Raamatus toodi näiteks keskkütte süsteemi tööle hakkamine, mis tekitas omapärast heli ning pärast seda hakkas koer kodus olemist üksi kartma. Nagu mina eelpool kirjutatust aru saan, siis on tegemist koeral üksijäämise ärevusega, ning koerad vōivadki lakkamatult ärevust maandades haukkuda.Te olete praegugi täiesti ōgel teel, sest üksijäämise vōōrutamine algabki sellest, et pannakse koer puuri väga lühikeseks ajaks, kui te ise lähete korteris temast kaugemale. Kui ta magab oma puuris ja käib mängumas ja konti närimas puuris, olete ōigel teel. Nüüd veel....
Raamatus ōpetati tegutsema nii-
Pange jope selga ja haarake kapilt vōtmed, astuge korterist välja,lugege viieni ja tagasi tuppa. Ärge pöörake koerale mingit tähelepanu! Vōtke riided seljast ja vōtmed lauale, kus nad alati on käinud. Tegelege millegi tavapärasega nt. vaadake telekat vōi peske nōusid . Pange jälle jope selga, haarake vōtmed , uksest välja ja lugege kümneni jne. Enne kodunt lahkumist ning ka enne treeningut koera eirata umbes pool tundi. Korterist eemal olemine pikeneb igal korral. ōppimine peab toimuma mitme päeva vältel,mitu korda päevas. Igakord vōite liikuda ka uksest kaugemale, et koer kuuleks, et sammud kaugenevad ja sellest polegi midagi.Kiirustada ei tohi,andke koerale harjumiseks aega. Kui koer suudab juba terve tunni üksi olla,samal ajal, kui teie olete maja teisest osas ,lahkuge majast. Alustades taas väga lühikesest ajast,pikendage samm-sammult oma äraolekut.
Selline treening nōuab palju aega ja tööl käivatel inimestel pole vōimalik ennast töölt kuuks vabaks vōtta, et sedasi korteri ukse vahel edasi-tagasi sōtkuda aga see on meetod, mis töötab:) Teine vōimalus on veel-kolida eramajja!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6044
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

12 aastat, 4 kuud tagasi
Võib proovida koos koolitusega ka sellist lahendust: koer.ee/thundershirt...use-probleem-koertel
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1