Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: pissimiseprobleem
#6139
kaisahiire
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 6 kuud tagasi
Meil peagi 7 kuuseks saava kutsikaga siis pissimise mured. nädalavahetustel, kui elukaaslasega kodused oleme või argipäevade õhtutel, on asjad suht paigas - koer annab ukse juurde jalutamisega märku, et vaja õue minna. Hommikul saab kutsikas kella 8 paiku õue ja siis peale hommikusööki 9-9.30 ajal taas jalutama. 12-13 ajal, kui koju lõunale saabun on aga esikus pissi ka kakajäljed (kaka on kuts nahka pistnud). 15 paiku, kui elukaaslane koju lõunatama läheb on elamine korras, samuti 17-18 paiku kui ise koju jõuan. Probleem siis selles, et ennelõunat ei suuda kutsikas pissit kinni hoida.

Samas, terve öö magab rahulikult, ilma pissimata. Mingi tervisemure siin olla ei saa. Muidugi on siin ka oma nõks - varem, kui koer oma pesas esikus magas, oli tihtilugu esikus pissiloigud; selle lahendasime aga magamiskoha vahetusega - koer kolis meie juurde voodisse, sest märkasime, et meie juures magab ta rahulikult ja terve öö püsib kuiv. Hommikul koer isegi ei kiirusta õue minekuga, nii väga mõnuleb seal teki peal.

Kas päevane tuppa laskmine võib olla ärevuses või peaks söögi aega nihutama? On kellelgi kokkupuuteid või oskab nõu anda? Kui see on ärevusest - siis kuidas me saaks seda ravida? kui söögiaega nihutada, siis vist nihkub ka probleem ajaliselt lihtsalt edasi.

Ühe koolitaja poolt soovitati koer puuri panna selleks ajaks kui kodust ära oleme. Aga pole südant seda teha - isegi 5 minutit seal puuris on tema jaoks piin - nutt ja hulgumine on südantlõhestav. Samas on avatud uksega puur tema igapäevaseks pesaks, kus ta hea meelega magab.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1