Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: kkk
#6257
marka582
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
kkk
Viimane muutmine: 20.08.2012 16:43 Lisas marka582.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6258
liisuks
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 6
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Kas tal on muidu ka üksi olemisega probleeme (haugub,lõhub, nutab vms?). Sel juhul on see hoopis teine probleem ja samm sammult tuleb teda üksi olemisega harjutama hakata (nt jätad ta üksinda tuppa kui ise kodus oled - alguses paariks minutiks ja siis pikemaks ajaks, enne koera üksi jätmist ignoreerid teda, samuti siis kui ta toast välja lased, nii saab ta aru, et üksi olemine ei ole midagi erilist). Igal juhul, kui mina pidin oma koerad üksinda koju jätma, siis ma väsitasin nad enne seda korralikult ära: pikk jalutuskäik + vaimne trenn. Nii et kui ma kodust ära läksin, siis koerad jäid magama. Põhimõtteliselt on looduses see ka nii, et kui karjajuht ära läheb, siis kari jääb "koju" puhkama (enamasti muidugi liiguvad nad kõik koos, aga kui..).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6264
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

11 aastat, 9 kuud tagasi
Mina vist olen paha inimene, aga tõtt öeldes sellisest ninnu- nännust ma aru ei saa. Ma leian, et kui mina pakun koerale ninaesist, peavarju, hoolitsust ja tegevust, siis on ka minul koeralt õigust üht- teist nõuda, puhtusepidamine on elementaarne, 7- kuune on minu silmis juba päris suur koer (tõsi, dogidega endal kogemus puudub, võib- olla molossilised on pikema küpsemisega ja aeglasema taibuga), kes peaks suutma mingi aja üksi olla ja puhtust pidada (oma kogemuse põhjal juba paarikuused oskavad välja küsida, koer on loomu poolest puhas loom, kes oma loikude otsas ei ela.
Ma ka ei saa aru inimestest, kes oma koeri pidevalt kuskil puuris peavad, aga antud juhul tuleks puuri käsitleda õppevahendina, Te võite ju panna puuri madratsi ja närimist või mänguasju, et koer ennast seal hästi tunneks ja äraoleku ajaks koera puuri. Kuna puur on piiratud territoorium ja normaalne koer oma küljealust märjaks teha ei taha, siis õpib ta oma hädasid kinni hoidma, võib- olla ei lähe üldse kaua aega, sõltub koerast.
Teiseks, väga oluline on vabaneda lõhnast, koerte haistmine on inimese omast tunduvalt parem ja lõhn tähistab koera jaoks nn. WC kohta. Voodisse pissiva koeraga kogemus puudub, võib- olla peab kogu voodivarustuse välja vahetama, esialgu vast voodit ei pea ( aga dogi on suur koer, kui Te nunnutamist jätkate, siis peate iga kuu uue voodi soetama) , samuti tuleb põrand korralikult desinfitseerida (ka see ei ole normaalne, et paaritunnise äraoleku puhul junnid tehakse, kui just mingi kõhuhäda ei ole).
Igal juhul on parem nii koerale kui omanikule, kui probleemidest võimalikult vara lahti saadakse, hiljem, kui mingi käitumine on kinnistunud ja probleemid süvenenud, on see palju raskem. Jõudu.

.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1