Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: probleemid jalutus rihmaga
#6308
Danae
Karma: 2
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
minu 4 kuune puhas saksa bokser võtab riiulilt mis on madalal oma rihmad närib neid ja üritab ära peita ning jookseb nendega minu eest ära ja poeb voodi alla kui ma panin rihmad kõrgemale siis ta lihtsalt näris mind et ma need maha viskaksin ja kui ma keeldun siis ta kiusab mind kuni järgi annan
kas keegi oskaks soovitada mida ma tegema peaksin kuna ma olen alles algaja koerapidaja?
Aitäh.
Viimane muutmine: 16.03.2012 14:44 Lisas Danae.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6333
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

11 aastat, 11 kuud tagasi
Rihmadega on lihtne- rihmad tuleb koera eest ära panna, nii, et ta neid kätte ei saaks. Hoopis tõsisem probleem on see, et Teie kutsikas on Teile juba praegu üsna pähe istunud ja närimine on äärmiselt taunitav, koera "kiusamisele" järele anda ei tohi.
Kindlasti peate suutma olla oma nõudmistes järjekindel ja enesekindel, samas on sellisel kutsikal vaja oma energiat maandada, tasuks kindlasti koerale õpetada vähemalt elementaarseid käsklusi (tugevdab ka omavahelist sidet ja koer saab positiivse emotsiooni seoses õpetamisega kaasneva premeerimisega), samuti on koerale vaja isiklikke mänguasju nende rihmade asemel, samuti peab selgeks tegema käitumisreeglid, lubatu ja keelatu piirid. Närimine on keelatud, karistuseks leebemate koerakasvatajate puhul nt. koera eraldamine karjast, mängust loobumine.
Kuna tegemist üsna tõsise ja suure tõuga, siis Teie kui algaja puhul tasuks kindlasti ühendust võtta mõne professionaalse treeneriga või oma koera kasvatajaga, kes need põhialused selgeks teeb, samuti tasub lugeda ja uurida kirjandust ja ka internetist, sest vigu on parem vältida kui parandada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1