Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 8-kuune kutiskas pissib tuppa kui üksi kodus on
#6638
heneriin
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Tere,

meil on kodus 8-kuune Jack Russeli kutsikas, kellega on olnud algusest peale pissimise probleemid. Pisikesena ei õnnestunud meil lapile pissimine, kui siis väga harva ja selle eest me alati ka premeerisime. Üldiselt pissis aga sinna kus parasjagu häda tuli ja sellele me tähelepanu ei pööranud, st ei karistanud.
Peale seda kui jalatõstmine selgeks sai hakkas ta päeval, kui ta üksi on, tuppa sirtsutama. Ta on kodus ca 8-9 tundi üksi ja me saame aru et ta ei hoia nii pikalt häda kinni, kuid peame ebanormaalseks asjaolu, et ta sirtustab tuppa päeva jooksul ca 4-6 korda.
Oleme kuulnud, et kutsikatel võib olla probleeme tuppa pissimisega kuni aastaseks saamiseni ja et seniajani ei ole mõtet muretseda. Meie oleme aga seiukohal, et antud olukord ei ole normaalne ja probleemiga tuleks hakata varakult tegelema, sest meie arvates on siin tegemist käitumisprobleemiga.

Ette tänades ja tagasisidet ootama jäädes,
Hene-Riin, Madis ja Müller
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6640
Grets
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 13
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Tere,

Soovitaksin proovida puuri. Minu koer hakkas oma päevi veetma puuris pärast seda, kui avastas endas sisekujundaja talendi. Tegemist oli u 5-kuuse kutsikaga. Puur oli küll mõeldud mööbli ja kingade säästmiseks aga ka pissimise vastu aitas imehästi.

Esimesed kaks päeva oli puuri pissinud, siis vist taipas et ei ole mõnus tervet päeva haisva pissilapi kõrval veeta. Paari kuu pärast polnud meil enam puuri vaja- tapeet ei pakkunud enam huvi ja tuppa pissimise komme oli ammu kadunud.

Muidugi ei tohiks koera päevapealt puuri kinni panna. Alguses ikka meelitada, teha puur hästi meeldivaks kohaks ja siis tasapisi paari tunni kaupa harjutada. Minu koer läks hiljem juba vabatahtlikult puuri magama.

PS. Ka minu koer oli väiksena 8-9 tundi üksi ja suutis väga hästi häda kinni pidada

PPS. Kuna minu puur on 2a kasutuna seisnud, siis võin pakkuda seda müügiks.

Gretel
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6645
heneriin
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Tere,
Puur on meil täitsa olemas aga ei kuulu meie lemmikute asjade hulka. Puur sai ostetud autosõidu jaoks, kuid selles tundis ta end vangis ja tulemuseks oli ilastamine, oksendamine ja stress. Tõime puuri tuppa ja hakkasime kasutama seda karistuspingina ja nüüd pelgab ta seda veel eriti. Olen ka kuulnud et on koeri kes veedavad pikki päevi puuris. Minu jaoks tundub see kuidagi julm ja ei ole julgenud seda ise proovida, äkki süveneb probleemne käitumine.
Viimane muutmine: 03.11.2012 20:45 Lisas heneriin.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6649
Grets
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 13
Offline Profiil

11 aastat, 5 kuud tagasi
Kirjutasite, et puur sai ostetud autosõidu jaoks. Kas me räägime ikka samast asjast? Kindlasti ei pidanud mina silmas transpordipuuri vaid suurt metallist puuri, kus koer saab vabalt nii püsti seista kui pikutada.
Kui teil on puur olnud kasutusel "karistuspingina" (ma küll ei kujuta ette, miks peaks koeral karistuspink olema), siis seda muul otstarbel enam kasutada ei saa.

Minu jaoks tundus samuti esialgu julm panna koer päevaks puuri. Aga nähes, et see sai talle tegelikult mõnusaks pesaks ja pelgupaigaks kära eest, siis rahunesin peagi. Tean mitmeid teisi koeraomanikke, kes puuri abil kiiresti häid tulemusi on saavutanud.

Kahjuks ei oska muid soovitusi anda. Jõudu puberteetiku kasvatamisel ja loodan, et saate probleemist võitu.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1