Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Naabri koerad ajavad hulluks ja rikuvad rahu
#6798
adoore
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

10 aastat, 9 kuud tagasi
Tere, kuna ma teema algatan tähendab, et ma olen juba üsna meeleheitel. Kirjutan asjast nii nagu on - midagi lisamata, midagi ilustamata.
Elame pisikeses asulas, eramajas. Meil on omal koer - Kuldne Retriiver. Paremal pool meist on naabril Laika ja mis iganes koera segu ja vasakul pool on Saksa Lambakoer.
Saksa Lambakoer hakkas u 3 aastat tagasi meeletult meie koera peale haukuma (enne seda probleemi meie koeraga tal ei olnud, hiljem kuulsin nende teistpoolselt naabrilt, et enne seda oli nende koer terrori all kannatanud, taksikoer - kuni see suri. SIis võeti meie koer ette).
Kõik kolm koera on isased.
Tulles siis tagasi Saksa Lambakoera juurde, meie koer ei tohi oma aias isegi ringi kõndida kui sakslane on kohe aia ääres ja lõrinal tema peale haugub. Tihti on ka olukordi kus sakslane saab aiast välja ja siis käib kas meie maja taga või maja ees oleva värava juures kraapimas ja meie koera ärritamas. Õnneks on meie oma selles osas üsna passiivne.
Lisaks haugub sakslane päevasel ajal ka niisama, nö taevasse. Ja haugub ka siis kui keegi tuleb, möödub vms - selleks võivad olla ka tema oma pere lapsed, ta haugub nende peale nii kaua kuni need väravani jõuavad, alles siis saab ta aru et asoo - tegu on oma pereliikmetega.
Olen ka märganud, et sakslase agressiivne käitumine minu koera osas on minu koera muutnud pisut arglikuks ja ta on sellest kohati täiesti stressis, et iga tema liigutuse peale on üks karjumine. Aia ühes pooles ei saa minu koer üldse käia. Ning ma näen kuidas ta seal osas jalutamist naudib, kui sakslane on kinni pandud või jalutama viidud.
Naabriga on sellest ka räägitud - just siis kui ma sain lapse ja last õue magama panin, ning koer teda järjepidevalt oma haukumisega üles ajas.
Algul oli naabri suhtumine normaalne, ostis minu palvel koerale haukumisvastase kaelarihma.
Mingi aeg nad seda enam ei kasutanud või siis oli see nii nõrgaks keeratud, et koer sellele ei reageerinud ja kõik hakkas otsastpeale.
Rääkisin uuesti, siis tuli juba suhtumist, et teil oli ka kunagi koer kes koguaeg haukus, et nemad kannatasid ära ja kohanesid sellega...
Ometigi - meile nad sellest toona rääkima ei tulnud.
See on sama, et tule eile meile ja too homne ajaleht kaasa.
See mis oli ja poleks ei oma ju tähtsust, seda me enam muuta ei saa mis oli - saame tegeleda praeguse olukorraga.
Ühesõnaga - naabriga on korduvalt räägitud aga nende suhtumine on üsna sama. Aegajalt panevad nad koera ööseks garaazi aga hommikul tööle, kooli minnes lastakse ta välja ja terror jätkub kogu päeva. Olen oma mõlemad lapsed pidanud juba 6 kuuselt tuppa magama panema, sest väljas magamine kujunes lihtsalt võimatuks. Missest et elame tupiktänavas, sõidutee on kaugel ja maja taga on mõnus rahulik männimets - rahu pole kusagil kahjuks.
Nüüd teisest koerast, ehk siis paremal asuv laika segu tegelane.
Koer on sõbralik, meie koeraga saavad kenasti läbi, probleemi ei ole.
Aga se koer haugub siis kõikvõimalike muude asjade peale.. ka niisama taevasse, mööduvate isikute peale, kaugel liikuvate isikute peale ja ka minule külla tulevate inimeste peale. Kuna meie värav on üsna aia nurgas ehk siis nende aiale lähedal, siis on mul palju tuttavaid kes lausa kardavad meile sisse tulla kuna naabri koer seal vihaselt nende peale haugub ja tekitab tunde, et kohe hüppab üle aia.
Omanik ise ütleb, et oi ei hüppa ja ta pole üdlse kuri, aga võõras inimene seda ju ei tea ja kardab ikkagi, osad lausa paaniliselt. Ise kardaksin tõenäoliselt ka.
Lisaks on perioode kus see koer haugub lakkmatult aia ääres, kas siis igavusest, igatsusest vms..
Nüüd tagatipuks on ta hakanud ka öösel haukuma, juba kolmandat ööd järjest.
Ükskord ma saatsin naabrile smsi, et kas ei saaks midagi haukuva koeraga ette võtta, siis sai minu aias liikuv mees pahameele omale kaela, et a-la mida naaber siis oma koeraga teha saab, loom ju haugubki jne jne - ühesõnaga ei ühtegi vabandust, ega lahendust vaid pigem õigustused ja pahameel meie arvel.
Missest, et kannataja rollis oleme siin tegelikult meie.
Ühesõnaga, ma olen juba kergelt hullumas. Sest kahel pool aeda käib üks igapäevane trall ja rahu rikkumine. Olgu siis päev või öö, üks haugub ühel põhjusel,t eine teisel ja lõppkokkuvõttes on rahulikku aega väga vähe.
Mõlemad naabrid ei näita üles suhtumist, et probleemi saaks lahendada vaid pigem õigustavad end ja oma koera.
Mina aga ei tea enam mida teha, imelik oelks ka nende koera surma oodata ja et alles siis saabub kauaoodatud rahu...
Naabritega kapitaalselt tülli ka ei tahaks minna, aga samas oma rahu arvelt ka nagu elada ei tahaks.
Oleksin hästi tänulik heade ja lahendust toovate nõuannete eest.
Aitäh.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6800
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

10 aastat, 9 kuud tagasi
Eks see on varem ka hämmastust tekitanud, et inimesed, kes millegipärast teiste otsese või kaudse terrori all kannatavad, kardavad hirmsasti tülliminekut jne., samas kui nendel teiste kodurahu häirijatel on täiesti suva. Kui normaalne rääkimine ei aita, siis on olemas ju mingid seadused, millest kinnipidamine on kohustuslik, kui neid ei täideta, on meil olemas korrakaitseorganid. Vähemalt öörahu ajal peaks ju vaikus olema, aga eks seni, kuni vaikselt kannatatakse, midagi ei muutugi. Võib- olla sinna SLK poolsesse külge tuleks mingi kõrge, kinnine tara ehitada, kuigi kindel see pole. Või peab, pipragaas näpus, oma koera kaitsma...
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7184
koernjuuton
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

9 aastat, 4 kuud tagasi
On olemas haukumis vastane rihm ja saab ka linna poole.pöörduda juhul.kui enda koer vastu ei haugu ja probleem ainult ühes koeras ss tleb osta rihm v ehitada aed kust koer läbi ei näe,enda naabriga oli sama jama ja pöördusime linna poole ja.kästi midagi ette võtta ja siis nad ehitasidki kõrge aia ja asi oli lahendatud tülli ei läinud kuna naabreid ise häiris ma.öine haukimine nt tegid ukse lahti ja juba oli to aia ääres ulumas
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1