Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: koer ei salli teisi koeri
#6803
eva.ja.tuust
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

11 aastat, 1 Kuu tagasi
Mul on suur mure oma 1,5 aastase emase krantsiga. Võtsime ta varjupaigast, kui ta oli 2-3 kuune. Käisime kutsikakoolis ja hakkasime varakult teiste koertega harjutama teda.
Kahjuks läheb olukord järjest hullemaks:
Iga kord, kui sõprade koertega parki läheme või kellegi hoovis koerad lahti laseme, hakkab meie koer paaniliselt meid "kaitsma" - tiirutab ümber inimeste ja hüppab lähenevatele koertele näkku, klähvib närviliselt. Lugesin, et teda sellise käitumise eest noomida ei tohiks ning parim lahendus oleks koera ignoreerida. Oleme nüüd mõnda aega selga keeranud tema poole ning üritanud eemale liikuda koertest, aga meie oma jälitab meid pidevalt ning ei mängi üldse teiste koertega.
Inimestega käitub ta alati väga hästi - kõigiga on sõbralik ja isegi väikeste beebidega on ta õrn ja armas.
Mõistan, et tõenäoliselt on tegemist mingit sorti karjasuhete nihkega - koer vist peab mind ja meest oma kutsikateks vms. Oleme küll proovinud õpetusi jälgida - sööme koera ees ise esimesena ja voodisse teda ei võta, aga pean tunnistama, et kodus nunnutame teda küll palju.
Mida saaksime teha, et koer normaalselt mängiks teiste koertega ning ei oleks nii närviline?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6816
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

11 aastat tagasi
Mulle kahjuks isiklikult tundub, et see viimase aja õpetusi, et koera tuleb halva käitumise puhul ignoreerida, on üks inimkonna suurimaid lollusi. Kuidas koer teab, et sellist käitumist ei tolereerita, kui keegi seda talle selgeks ei tee?
Mina just taolisel juhul kindlasti keelaks, täiesti konkreetselt, võib- olla mõjub veidi tasakaalustavalt, kui mingi konkreetne korraldus anda- istu, lama vms. ,mille eest koer kiita saab ja veidi maha rahuneb. Muidugi tuleb püüda olla ise võimalikult rahulik, mis on sellises olukorras raske, aga vahel peab pingutama ka.
Minul endal on olnud enda koeraga ( võetud ühest varjupaikadest üle poole aastasena) ka koerte kartmise jms. probleemid. Mingil ajal ma lihtsalt hoidsingi koera kinni, kui mõni teine (sõbralik) koer nuusutas, et ta naksata ei saaks ja kohale jõuaks, et ei pea kartma.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1