Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer uriseb ja näitab hambaid.
#6911
Mahna
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 4 kuud tagasi
Tere! Meil on probleem meie 4. aastase Saksa Lambakoeraga, kes uriseb ja näitab hambaid mulle ja emale.

Selline lugu siis:
Eelmine sügis läks isa Soome tööle ning mina teise linna ülikooli, koju jäi ainult mu ema. Ema siis tegeleb temaga ning söödab kui meid pole isaga. Isa käib iga kahe nädala tagant kodus, mina käin iga nädalavahetus kodus. Ma arvan, et koer sai šoki, et kaks kõige rohkem temaga tegelevat inimest läksid minema, pikaks ajaks. Mõtlesime emaga, et see on ainult ajutine, kuna ta näeb, et me ei kao ju igaveseks ära ja tuleme alati koju tagasi isaga.
Mina olen temaga kõige rohkem tegelenud ja süüa talle ka andnud kutsikast saadik. Siis kui mind pole, siis alles tegeleb isa temaga ning nüüd siis kui meid kumbagi isaga pole, tegeleb ema temaga.

Aga asi läheb järjest hullemaks. Eile näitas koer juba hambaid mulle ning tegi sellist häält nagu tahaks kallale tulla. Alguses kui ta urises minu peale, siis ise värises üle kere ja nagu kartis midagi. Nüüd ei värise ta üldse ja see urin läheb järjest jubedamaks. Eile oli tõsiselt tunne, et nüüd tuleb hammustab.

Olen igat moodi proovinud temaga käituda, alates sellest, et surun maha, raputan, keelan, kui ka võtnud ta ümbert kinni ja nö kallistanud teda seni kuni natuke maha rahuneb. Aga midagi ei aita. Urisemine läheb järjest hullemaks.
Ütlen veel, et isa peale pole ta mitte kunagi urisenud. Ainult minu ja ema. Samuti on ta võõraste peale kuri. Ainuke inimene, kellega ta on hea, on mu isa.

Palun aidake, mida tegema peaks või muidu annab mu isa koera ära!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6916
Kuuno
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 4 kuud tagasi
hei

kuidas koer Sinuga üldiselt käitub, kas nt jalutuskäikudel tirib võib kuuletub ilusti?
Kui sa maha surud, siis kas tead kui kaua teda maasd hoida? Kui seda korrektselt lõpuni ei tee, siis pole asjast kasu. Koera keelates pead samuti jälgima kuidas seda teed, mis emotsioonid valdavad jne (vihane, ärev, kartlik?)

panen väikese klipi kaasa, mis on esmapilgul suht sarnane olukord AGA kui Sa ei tunne ennast kindlalt, siis pöördu inimese poole, kes antud olukorras pädev on


terv

Kuuno
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6918
Mahna
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 4 kuud tagasi
Ta kuuletub mulle hästi, jalutuskäikudel kui hakkab tirima siis piisab korra keelamisest ja asi paigas jälle.
Viimane kord tegelesin temaga umbes pool tundi. Surusin maha, hoidsin teda maas seni kui ta urisemise jättis siis lasin lahti alles. Paari minuti pärast läksin uuesti tema juurde ja sama teema hakkas jälle peale. Surusin ta maha, hoidsin nii kaua kuni rahunes. Ja nii mingi 4x järjest. Lõpuks ma pidin ära minema, aga ta urises edasi mu peale kui ära läksin. Ta oleks mind peaaegu hammustanud ka selle jooksul, kui ma esimest korda teda maha surusin.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1