Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer haugub,uriseb ja näitab hambaid kui ajada koer oma kohale.
#6914
katuliisu1
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

10 aastat, 11 kuud tagasi
Kutsikas näitab hambaid ja uriseb ning haugatab kui viin ta oma koha peale näiteks peale pahanduse tegemist.Täna jälle, peale esikus riiuli ümber tõmbamist(kerget rauast jalanõude oma) tegin kõvemat häält ja ütlesin kus on koht hakkas koige pealt õue poole liduma.. siis votsin kaela rihmast kinni ja hakkasin teda oma nurga poole juhatama kus tal siis oma magamis koht koos pehmendusega,viisin sinna,hakkas ära tulema..seisin ette ja ütlesin ei!..ja koer hakkas hambaid näitama ja urisema..öeldakse jah et koer tunnetab ära kui inimene kardab saada hammustada või midagi aga ega siis muud varianti polegi kui julgus rindu võtta ja ignoreerida kui ta lõriseb seal nurgas või kuidagi koerale selgeks tegema et nii ikka päris asjad ei käi?Jano koer korduvalt püüab minema liduda aga pikapeale jääb ikka oma kohapealt..olen püüdnud teda ära lubada sealt koha pealt kui pahandust teinud ikka siis kui selleks loa annan.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6915
Kuuno
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

10 aastat, 11 kuud tagasi
hei

mis kutsikaga on tegu ja kui vana on?

Esimese hooga tundub et tegu on autoriteedi küsimusega. Õpetusi on erinevaid aga isiklikult lähtun alati koerast kui karjaloomast ja karja juhi peale ei näidata hambaid või tuleb tagajärg

kuidas sa koera kasvatad? kas ta on kui väike laps või kui koer...

põhi asjad mis peaksid paigas olema, et koer hästi suhtuks Sinusse:
trenn, distsipliin, kiindumus

kui koer hambaid näitab, siis ei tohi tõesti hirmu välja näidata ja kindlasti mitte olukorda pooleli jätta, sest koerale tähendab se "võitu" ja iga järgnev sama olukord käitutakse sarnaselt
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6946
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

10 aastat, 9 kuud tagasi
Kahe otsaga küsimus tegelikult. Ühelt poolt on muidugi õige, et hambaid näidata ei tohi ja autoriteediküsimused peavad paigas olema, teiselt poolt ei tohi ära unustada ka seda, et koeral on õigused ja vajadused.
Kui koer on pahandusi teinud, tuleks talle peale karistamise võimaldada mingit sobivat alternatiivi, kas tal on mingeid mänguasju vms. tegevust või mängite- tegelete Te ise.
Oma koht peaks seostuma turvalisuse ja positiivsete emotsioonidega, mitte olema pelgalt koht, kuhu ta n.ö. nurka saadetakse. Õpetage teda oma kohale minema ka muidu, kiitke ja premeerige. Oma koha peal olles mina vähemalt oma koera ei karista.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1