Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: 9-kuune Saksa lambakoer haugub majast möödujate peale
#7291
johannat
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

9 aastat, 3 kuud tagasi
Tere,
Meil on kodus 9-kuuseks saav saksa lambakoer. Esimene koertekool on läbitud, nüüd tuleb kuulekuskool. Tundub, et tal on praegu ka puberteet. Ise on ilmatu tark ja oskab kõike trikke, aga vahepeal lihtsalt otsustab, et tema neid ei tee.

Probleem on igatahes selles, et ta haugub kõikide inimeste peale kes majast mööduvad. Vahet pole ka ise kõrval seista ja keelata või mitte. Haukumisvastased rihmad ka enam ei aita. Varem see probleem nii hull ei olnud, kuid on näha, et inimesed on teda kiusamas käinud, sest on teatud inimesed kelle peale ta haugub. Näiteks mehed, kes on üleni tumedas, kapuuts peas ja kott käes. Laste peale samamoodi. Laste peale hakkas ta pärast seda haukuma, kui üks kuskil 7-aastane laps majast mööda läks ja koera peale karjuma hakkas ja siis talle rööökides ''jääää vait'' karjus. Kuskil poole tunni pärast tuli järgmine laps, ja nii ta laste peale haukuma jäigi. Tihti haugub ta ka kiirest sõitvate autode peale. Arusaadav, et ta üritab nüüd oma territooriumi kaitsta võõraste eest, aga kuna päeval on ta kodus üksi, siis ei saa kogu aeg kontrollida ka mis ta seal teeb. Oleme paaril korral ta ka tuppa jätnud, kuid ta kuuleb siis ka mis õues toimub ja hakkab haukuma. Pole hetkel kuhugi sellisese kohta ka aedikut ehitada, et ta tänavale ei näeks.
Lisaks on ta täiesti teine koer kui minna suvekodusse, kus on rahu ja vaikus. Ei haugu, käitub ideaalselt..
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7292
koertearmastaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 24
Offline Profiil

9 aastat, 3 kuud tagasi
Mul endal on koeraga sarnane probleem. Tihti aitab see, kui ma ta ära väsitan. Selleks pole alati aega, aga kui ta väsinud on, ei haugu ta üldse. Minu naabritel on 2 saksa lambakoera ja nad ka hauguvad, kui kedagi näevad, kuid kui neid keelatakse, siis kuulavad sõna. Ma soovitan koera õue lastes talle jalutusrihm alles jätta. Kui ta haukuma hakkab, on endal lihtsam teda sõna kuulama panna. Loodan, et olin abiks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1