Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer uriseb
#7345
Koertimmi
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

8 aastat, 11 kuud tagasi
Meil on peres 4-aastane segavereline suur koer. Ta toodi meile 3 nädalase kutsikana. Oleme proovinud teha kõik, et tal oleks turvaline ja meeldiv kodu. Tal on suur hoov mängimiseks ning ta ei ole ketis. Kuna ta toodi meile nii pisikesena ja talvel, siis on juhtunud nii, et ta magab toas.

Esimesel aastal oli meil peres veel ka vana koer. Timmi on muidu tore koer, kuid tundub väga ebakindel ja arg. Viimasel ajal pole harvad olukorrad, kus ta pererahva peale uriseb.

Oleme üritanud käituda rahulikult, proovime mitte karistada. Väldime tema segamist kui ta magab või sööb. Lastel (vanuses 8- 1 a) teda segada ei luba. Proovime koeraga iga päev mängida. Keegi meist viskab talle iga palli või tokki.

Viimane olukord oli selline: õhtul hakkas üks pereliige minema oma tuppa, koer magas koridoris (pikk ja kitsas) eest ja hakkas urisema. Pereliige jäi seisma ning kutsus koera mitu korda enda juurde. Koer tõusis ja läks teise magamistuppa. Pereliige läks siis oma tuppa, aga koer jätkas urisemist.

Kas ja kuidas peaks edaspidi sellises olukorras käituma ja kuidas saaks selliseid olukordi üldse vältida?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7349
koertearmastaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 24
Offline Profiil

8 aastat, 10 kuud tagasi
Koerad võivad nii käituda, kui nad tunnevad ebakindlust. Soovitan koera mitte ärevile ajada, kuid ikkagi võiks arsti juurest läbi astuda. Mu koer käitus nii siis, kui ta käpp oli endale haava saanud- ta kartis, et keegi teeb talle haiget. Kui tema tervisel pole midagi viga, soovitan koera juurde minna, kükitada ja üritada teda paitada. Võib-olla vajab ta lihtsalt kedagi, keda usaldada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7354
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

8 aastat, 10 kuud tagasi
Võimalik, at tegemist on terviseprobleemidega, samas ei ole välistatud see, et koer on Teile lihtsalt pähe istunud. Muidugi tunnete Te ise oma koera kõige paremini ja kui on tegemist tõesti ara koeraga ( siit ei avaldu kuidagi, milles see argus seisneb), kellel hakkavad mingid agressiivsuse märgid ilmnema, siis tuleks professionaalset abi otsida.
Viimase kirjeldatud situatsiooni puhul tekib küll kahtlus, et probleem on selles, et koerale on jäetud ( näiliselt) suur vabadus, mis tegelikult koerale vajalikku turvatunnet ei taga.
See on väga hea, et koera söömise ja magamise ajal ei segata, aga miks koer magab kitsas koridoris, kus ta paratamatult ette jääb? Kui koeral veel ei ole, siis tuleks kindlasti talle reserveerida mingi oma, natuke eraldatud koht, kus ta ette ei jää ja siis temalt ka sinna minemist nõuda, kui ta mingil põhjusel mujal ette jääb.
Mängimine on ka tore, aga vahest võiks talle ka mingeid vajalikke ja asjalikumaid asju õpetada, et koeral mingi mõtestatud tegevus oleks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7388
Rasmus Heil
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

8 aastat, 6 kuud tagasi
Hei
Kas olete probleemist jagu saanud, või on endiselt aktuaalne teema?
Vajadusel saan aidata!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1