Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer ründab
#7562
And
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

6 aastat, 4 kuud tagasi
Tegemist on 1,3 kuulise keskmise suurusega segaverelise koeraga. Siiani ei suuda ta toas puhtust pidada ja teeb oma hädad tuppa. Kui algul oli nii, et tegi tuppa ainult üksi kodus olles, siis nüüd teeb ta tuppa ka siis kui ta pole üksi. Näiteks hommikul peale õues käimist, teeb 1 tunni pärast mõlemad hädad tuppa. Kusjuures sööb veel enda oma ära, mis on eriti rõve. Õues jalutamisel on päevi kus käib ilusti kõrval, kuid enamus aegadest tirib rahutult. Ja kui tahab kuhugi joosta ja ei saa, siis võib rünnata ja siis ei jää muud üle kui maha suruda. Toas olles hakkab kontrollimatult vahest haukuma kui tal on igav ja temaga ei tegeleta. Eriti siis kui ise oled nö lebo olekus. Koeraga on käidud koertekoolis 3 kuuselt alates kuni sügiseni(seal ei saadud ka lõpuks temaga hakkama), õpetatud jalutamist kogu aeg, õues käime vähemalt 3 korda kusjuures, 1 jalutuskäik on vähemalt 1 tunni pikkune. Toas trenni tehes kuulab ja saab ilusti aru, vahe ka väljas kui pole segavaid tegureid. Uksest minnakse välja järjekorras ikka mina ees ja koer seejärel. Koerale süüa andmisel on kindlad reeglid ja istub ilusti kausi juures sinnani kui antakse luba sööma asuda. Kuna käitumine läheb isegi hullemaks, siis on ei oska enam midagi ette võtta. Vahel tekib tunne, et tegemist on lihtsalt psüühiliselt ebastabiilse koeraga. On mingeid mõtteid, mida muuta?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7563
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

6 aastat, 4 kuud tagasi
Tegemist on arvatavasti murdeealise tegelasega, kellel usna suured energia ulejaagid. Tartus olevat koerapsuhholoog Tiia Ariko, voib olla oskaks aidata moni vilunum koeratreener, Tallinnas soovitatakse probleemkoerte puhul Alla Petrovat voi Sirje Vetsi, ka Aivo Oblikas tuntumatest. Endal reaalseid kogemusi treeneritega pole.
Tuppategemise puhul on oluline lohnast lahti saada, nii, et ka koera jaoks oleks lohn olematu, samuti voib aidata koera territooriumi piiramine, samas, kui teate, et problem tekib mingil kindlal ajal, siis saaks ju koera vahetult enne valja viia.
Liigse haukumise vastu voib proovida UH seadet. Jalutamiseks soovitatakse tirimise valtimiseks ka koonurihma.
Ja kas sellel kutsikaohtu koeral mingi mangu voi vabaltjooksmise voimalus (koerteaias nt.) ka on? Voi peab ta ainult kasklusi taitma ja korralikult korval rivisammu kaima?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7564
And
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

6 aastat, 4 kuud tagasi
Vabalt jooksma ei saa teda eriti lasta, kuid ürita seda kompenseerida pikema rihamaga, mis annab talle rohkem vabadust. Ühe koolitaja jutu järgi ei ole vabalt jooksmine isegi vajalik, piisab kui koeraga piisavalt jalutatakse ja mängitakse. Kuid mänguhooski kipub vahel hammustama. Ja tuppa teeb enamasti ikkagi siis kui ennast kodus pole. Tundub et ta ei tea oma kohta ja on seepärast segaduses. Igatahes võtsin kasutusele hoopis teistmoodi käitumise ja esialgu tundub, et sellel on tulemusi. Nimelt ignoreerin kõiki tema soove ja teen täpselt nii nagu ise heaks arvan. Vaatn kuhu välja jõuan.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1