Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Küsimusi inglise kokkerspanjeli kohta
#2365
margus
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

14 aastat, 7 kuud tagasi
Kas on kellegil see koeratõug? Kas oleks mõistlik sõber?
Viimane muutmine: 22.06.2011 17:33 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4413
Icefruit
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

13 aastat, 7 kuud tagasi
Inglise kokkerspanjelit peetakse traditsiooniliselt jahikoeraks. Tema põhitööks jahil on leida ja jahimehele kätte tuua mahalastud linnud (ka veest). Kuigi enamus tänapäeva kokkereid on lihtsalt perelemmikud, on nad oma jahikoertest esivanemailt pärinud jahiinstinkti ja enamasti on nad ka kirglikud ujujad.
Iseloom: Inglise kokker on koer, kes armastab kõiki ja eeldab, et kõik ka teda armastavad. Ei saa liialt toonitada, kui oluline on kokkerespanjeli puhul hea, rõõmus iseloom, olenemata sellest, kas teda kasutatakse jahi- või näitusekoerana, või on ta lihtsalt perelemmik. Kokker on ka väga sportlik koer, metsas ajab ta hasartselt jälgi ja on vaja jälgida, et ta kaduma ei läheks. Tänapäeval kohtab meil sageli halva iseloomuga, argu või tigedaid ja agressiivseid kokkereid, sellepärast peaks kutsikaostja alati püüdma välja selgitada, milline on kutsika vanemate iseloom. Lõbusad ja pidevalt saba liputavad kokkerid on kahjuks muutumas harulduseks.
Välimik.Kuna kokker on jahikoer, on tal vaja tugevat kehaehitust, mis võimaldab tal ebaühtlasel maastikul töötada ja saaki kanda. Inglise kokkerspanjel on proportsionaalne ja kompaktne koer, kelle pikkus turjast maani on umbes sama, mis pikkus turjast sabaaluseni. Tasakaal kehaehituses on väga oluline - iga kehaosa peab olema proportsioonis teistega. Kokkeri karv on sile ja siidine, võib olla veidi laines, kuid mitte kunagi lokkis. Kõrvad, käpad ja kõhualune on kaetud pikema ilukarvaga, mis ei tohi olla aga liiga rikkalik, ega raskendada igapäevast karvahooldust.
Värvilt on kokkereid väga mitmesuguseid: Ühevärvilised - punane, must, sokolaadivärvi ja must piirdega ning mitmevärvilised väga erinevates värvikombinatsioonides - must-valge, lemon-valge, blue-roan, kolmevärvilised, sokolaad-valge jt.
Kasv isastel 39 - 41 cm, emastel 38 - 39 cm. Kaal 12,5 - 14,5 kg.
Hooldamine. Kokkerspanjel vajab trimmimist ja pügamist umbes neli korda aastas. Tavahooldusse kuulub kammimine ja harjamine, (et vältida ilukarva pulstumist). Piisab kui seda teha umbes kord nädalas. Pesta tuleks kokkerit vastavalt vajadusele. Kui karv on määrdunud, tuleb teda pesta spetsiaalse koerte sampooniga, soovitav on kasutada ka palsamit, siis on karva lihtsam kammida. Kokker kui algupärane jahikoer vajab piisavalt liikumist. 1 - 2 tunnine jalutuskäik päevas, iga ilmaga, sest inglane ei ole külmakartlik, kindlustab selle, et koer on ülejäänud osa päevast kodus rahulik. Liikumisest ilmajäetud kokker võib kodus oma energiat n.ö. Välja elama hakata ja pahandust teha.
Viimane muutmine: 22.06.2011 17:33 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5281
kuts
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

12 aastat, 10 kuud tagasi
Sooviks endale samuti just seda tõugu koera, küsimus aga kas inglise kokkerspanjel saab kassidega läbi?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1