Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Spanjeli kutsika kaal ?
#3163
vene kääbuskoer
 


14 aastat, 10 kuud tagasi
Ma olen kuulnud küll, et need koerad võivad väga kergelt ülekaaluliseks muutuda, aga kuna ta on kutsikas, siis ju peab ometi toit kogu aeg ees olema ? eile õhtul kaalusin.... ja 1,3 kg (kuigi tipsu on alles 2 kuune). samas kogu pere ütleb et ei ole palju ja tegelikult kui peale vaatad, siis ei ütle keegi et isegi trullakas oleks. Täitsa normaalne pisike kutsikas, palun arvamusi!
Viimane muutmine: 22.06.2011 17:33 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3166
taks
 


14 aastat, 10 kuud tagasi
Kutsika paksust saad kõige paremini hinnata teda katsudes, kui ikka ribid juba rasvakihi alla jäävad, siis see on selge märk ülekaalulisusest.
Tegelikult ei tohi isegi kutsikal toitu pidevalt ees hoida, saad endale ainult pirtsutava koera. Kahekuune kutsikas peaks sööma (3)-4 korda päevas ja ikka nii, et toit ette ja olenematta sellest kas sööb või ei umbes 15 min. pärast kauss eest ära. Kui paar päeva nälgib pole veel hullu, aga kui tegemist ikka väga niru sööjaga, siis nii väikese tite puhul peaks paari päeva pärast hakkama kasvõi näpuvahelt suhu toppima. Muidugi ikka põhimõtte järgi, et kauss ette ja söötma, kui söödetud siis kauss eest ära.
Vene kääbuskoera kohta tundub kaal muidugi veid suur, aga kas tegemast on tõupuhta (paberitega) koeraga? Kui ei, siis on võimalus, et puhtatõulisest paberiteta koerast kasvab lihtsalt oodatust "veidi" suurem koerake.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3168
toy
 


14 aastat, 10 kuud tagasi
Ribisid ikka tunda on... ja peale vaadates on ta ikka väga tilluke. Teen täna õhtu uue katse kaaluga.

Tõu kohta on nii, et pabereid küll ei ole, aga nägin mõlemaid vanemaid, kellest ühel olid paberid olemas ja ega teinegi oli välimuselt täitsa õige.. kasvu kohta ei ütleks küll, et ta hetkel suuremat sorti oleks ning ka arsti poolt oli kinnitus, et kuigi pabereid ei ole, siis toy kasvab temast siiski.

Aga ehk peaksingi seda harjutama, et ei oleks toit kogu aeg ees, sest praegu on küll nii, et iga natukese aja tagant käib krõbinat haaramas ja siis ragistab seda natuke, lippab edasi ja mingi aja pärast on jälle krabistamist kuulda...
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5100
annapauliina
Karma: 0
Aktiivne koeraja
Postitusi: 25
Offline Profiil

13 aastat, 5 kuud tagasi
kes teab kui palju kaalub saluki hurda kutsikas nimelt mina ei tea aga tahaksin tõsiselt teada saada.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1