Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Küsimusi prantsuse buldogi kohta
#4582
khizu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

14 aastat, 3 kuud tagasi
tere.

on plaan võtta endale prantsuse buldog, sellega seoses siis ka mõned küsimused

1. kas koer sobib korterisse?
2. kas ta ilastab palju ja kas ajab ka palju karvu?
3. kuidas on üksiolemisega kodus paar päeva?
4. kas on lastesõbralikud?
Viimane muutmine: 22.06.2011 17:19 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4583
gertrudb
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 39
Offline Profiil

14 aastat, 3 kuud tagasi
1.Prantsuse buldog on igati sobilik korteri koer.
2.Ilastamine on igal isendil erinev. Mõni ilastab rohkem, teine vähem. Karvu ajavad kõik koerad tegelikult, ka lühikarvalised. Eriti paistavad välja valged karvad, kuid korraliku hoolduse korral pole see probleemiks ju.
3.Paar päeva üksi kodus? Seda ei kannata ilmselt ükski koer.Lihtsam on siis vaadata koerale hoidja,kes temaga mõned korrad päevas jalutab ja temaga tegeleks või siis viia ta sõprade tuttavate juurde. Ka on olemas koertele hotellid. Nt Thekla Tiina Toometi kliinikust võtab koeri hoiule.
4.Lastega on see koer küll sõbralik. Aga ka selles tõus võivad olla kõrvalekalded selles suhtes. Kasvataja käest tuleb ilmselt kõige parem informatsioon.
Prantslasel on ka omad eripärad. Näiteks oma lühikese koonu tõttu peab arvestama seda,et ta nohiseb ja norskab kogu aeg.Kaela lühiduse tõttu ei pruugi ta ulatada end pesema tagantpoolt. Ujumine on neile samuti nina ja kaela lühiduse tõttu ohtlik.Silmad võivad ka olla keskmisest rohkem koljust väljas ja ei tohiks lasta küünlaleegile lähedale.(põletamiseoht)
Soojalt soovitan koera mitte tuua Lätist,sest sealt ei pruugi Te saada korralike paberite ja terviseuuringutega koera. Võite saada hoopis mingi haige või tõustandardile mittevastava looma prantsuse buldogi pähe. Soovitan võtta ühendust kohalike kennelitega ja saate otse suhelda kasvatajatega,kes ka edaspidi on Teile koerakasvatamisel abiks. Edu!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5943
prantsuse Britta
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 4
Offline Profiil

12 aastat, 10 kuud tagasi
Ostsime omale veebruaris prantslase ja vot tema on ikka teist moodi kui mu vana koer foxterjer oli. Prantslane oli vaid kuu vanune ja kohe igati lahe kutsu. Õppis paberile oma hädasid tegema. 3aastase lapsega nagu justkui kokku loodud, mängivad ja müravad siiani. Karva ajab jah veidi, kuid väga vähe. Ta ei ilasta üldsegi. Ei ole mina teda tatisena veel näinud. Puhas ja puhtust hoidev. Kui välja tahab kiunub haledalt ja ega enne järgi jäta kui saab oma tahtmise. Kangust on ta ka täis, kui tahad et ta läheks köögis teise kohta ja lükkad teda natike jalaga, ei saa sina temast jagu, tagumik kangekaelselt maas ja kõik. Magada meeldib tal kohutavalt voodis, aga selle harjumuse kasvatasime ümber, sest ta tõesti norskab ja peeretab pidevalt. Ujuda ta ka ei oska, see sai suvel meile selgeks, upub ära lihtsalt. Ja kui ta aias lahti on, siis jookseb ennast hingetuks, talle meeldib kohutavalt ringi karata. Kui sa teda armastad, siis tema sind topelt
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1