Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Soovin väikest koera, kuid millist?
#5205
ileve
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 1 Kuu tagasi
Soovin pisemat koera, kuid paraku koerateemal olen suht võhik ning seega ei tea, milline koerapoiss või -tüdruk sobiks meie perre kõige paremini. Eelistaksin pisikest toakora, keda ninnu-nännutada, näiteks Pekingi koera. Laste (mõlemad vanemad kui 10a) pärast väga õrna isendit ei saaks lubada. Koeral oleks võimalus oma aias möllata. Koer peaks taluma ka vähemalt paaritunnist autosõitu. Palun andke nõu, milline koer oleks sobivaim ning kust kohast alustada just selle õige otsinguid.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5206
marit555
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 1 Kuu tagasi
Alustuseks saab päris hea lühiülevaate erinevatest tõugudest Youtube'st. Ka Animal Planetis jookseb vist veel saade Dogs 101. Nt siin link pekingi palee koera kohta
See annab ülevaate tõu eripäradest, haigustest jm olulisest. Kuigi ainult selle põhjal lõplikku otsust ka teha ei saa, peab uurima ka muudest allikatest (nt kennelitest)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5207
Reet.
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 9
Offline Profiil

13 aastat, 1 Kuu tagasi
Peking on täiesti nn. padjakoer ja aias möllamisest ei ole juttugi.Tundub,et teile meeldib aktiivse olekuga väike koer.Kääbus bullterjer on 1 selliseid,pomeran,prantsuse bulldog.....kes vastab teie pinnapealse kirjeldusega.Siitsamast lehelt,vasakult küljelt leiad kenneleid,kes sellist tõgu koeri kasvatavad-suhtle nendega.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5208
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

13 aastat, 1 Kuu tagasi
Raske on ju soovitada. Siinsamas portaalis on koeratõugude tutvustus, soovitaks lugeda "Eesti koerte atlast" ja A. Laukner "Õige koer", seal on üsna palju infot, kusjuures on käsitletud ka miinuseid.
Kui tahate koera pigem endale, mitte lastele, suudate nännutamise kõrval säilitada terve mõistuse ja koerale konkreetsed reeglid kehtestada, talute karvaajavat ja meie kliimas tõenäoliselt sopast koera, siis vahest see pekinglane pole vale valik (tegemist kuuldavasti üsna isepäise tõuga). Reisimise suhtes on muidugi lühike koon oluline riskifaktor (kuumatundlikkus). Üle 10- a. lapsed peaksid juba oskama koeraga ringi käia. Väikesed karvased koerad on veel: papillon, tiibeti spanjel, malta koer, cavalier king charlsi spanjel jt.
Kui lapsed tahavad mängukaaslast ja koer ei pea olema karvane padjakoer, siis vahest ikka cavalier, norwichi terjer, kääbusschnautser, puudel (nemad tahavad küll pügamist- trimmimist, see- eest ei aja karva), shetlandi lambakoer ja spitsid (neid on eri suuruses).
Arvestada tuleb, et mõned väikekoerad ei talu üksindust, mõned on lärmakad, karvased koerad nõuavad üksjagu hoolt, aga eks Teil on võimalik tutvuda- uurida- valida. Ja miks mitte pisike krantsu? Eespool pakutud bullterjer vahest ei ole algajale hea valik.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1