Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Ameerika Staffordshike terjer
#7424
snaaba
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

8 aastat, 3 kuud tagasi
Tere!


On plaanis võtta omale koju kaaslaseks koera - nimelt Ameerika Staffordshire terjeri. Kuna tegemist oleks minu esimese koeraga, siis oleks soov saada infot, kas antud tõug oleks sobiv esimeseks koeraks ja muud huvitavat ja vajalikku infot antu koera kohta.

Ise elan eramajas, oman maa-ala, kus koer saaks vabal ajal liikuda. Tööl käin vahetustega, st et vahepeal olen kodunt eemal hommikust õhtuni ja vahepeal ei ole mind ka öösel. Kui suur probleem see koera ülalpidamisel oleks? Kutsikana saaksin viia vanemata juurde korterisse, kus nad näiteks saaksid teda hoida. Saan aru, et kutsikat üksi tuppa jätta - ei oleks mõistlik.

Lugesin, et antud tõug on üpris kuulekas ja peremehesõbralik - kas nt hea kasvatuse korral, on antud tõug ustav jätta õue ka valvekoerana, ilma et koer piirialalt jooksu paneks?

Palun kõiki antud tõukoera ülalpidajatelt jagada minuga ka huvitavat ja vajalikku infot, mis võiks minna antud tõu kasvatamisel!

Lugupidamisega

Andres
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7427
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

8 aastat, 3 kuud tagasi
Ei ole antud tõu pidaja, aga selle tõu puhul tuleb kindlasti arvestada, et tegemist on endise võitluskoeraga, kes võib olla teiste koerte suhtes väga sallimatu ja vajab väga hoolikat sotsialiseerimast. Kindlasti tasuks eelistada kasvatajat, kes ausalt võimalikest probleemidest räägib ja kellelt ka kasvatusalast abi saab.
Hoovivalvuri funktsioon tundub sel põhjusel kahtlane, samuti ei ole seda koera õuespidamiseks sobiva karvastikuga õnnistatud, nii et tundub kahtlane.
Täpsemat infot saaks vahest kasvatajatelt. Vt. kennelite rubriiki.
Koera võtmine, eriti pikkade vahetuste puhul, tasuks planeerida nt. puhkuse ajaks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1