Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koera harjutamine naabritega
#3241
andke nõu
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Plaanis võtta siis perre täiskasvanud koer, kes hakkaks elama õues ühises aiaosas. St seal käiks küll harva, aga aegajalt siiski ka naabrid. Pool aeda on eraldatud väravaga ja pooles aias siis hakkaks elama koer.
Küsimus aga järgmine: kuidas õpetada koerale kes on nö. oma ja kes võõras. Kuidas õpetada juba täiskasvanud koerale, et naabritädi võib küll aeda lubada, aga võõrast mitte?
Viimane muutmine: 22.06.2011 15:46 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3245
Leek
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Kas naabrid on üldse nõus, et teie ühises aias hakkab koer elama?
Kui naaber käib tihti õues ja räägib koeraga, teeb pai jne, siis koer harjub ära, et see on sõber. Veidi sõltub ka sellest kui tugev valveinstinkt koeral on.
Koer teeb päris ruttu selgeks, kes on sõbrad, kes võivad aias liikuda ja kes mitte (põhiline on see, et naaber peaks ka koeraga veidi sõbrunema).
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3246
andke nõu
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Aias on ka varem koeri peetud ja naaber on nõus sellega. Ta on vanamemm kes käib seal aias ainult vahel lilli võtmas ja pesu kuivatamas.
Veel küsimusi- kuidas koolitada koera nii, et ta meie tuttavaid ei kohtleks nagu võõraid, st et meie käskluse alusel hoiaks end vaos külaliste tulekul.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3254
Leek
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Karjajuht on see, kes otsustab, kellega suhelda ja kellega mitte. Seega teie peate koerale selgeks tegema, kes on sõber ja kes mitte. Selleks on vaja koera veidi koolitada.
Kui teile tuleb keegi külla, siis ei tee midagi erilist, lasete koeral külalise üle nuusutada ja ongi kõik, koer on rahulik, kuna teie olete ka juures.
Oluline on luua koeraga kontakt, et ta saaks aru, et kui teie lubate inimese aeda, siis temal ei ole selle peale midagi öelda aga kui teid ei ole juures, siis ei pea ka keegi võõras teile aeda tulema. See kujuneb ise välja, et koer võõrast aeda sisse ei lase (sõltub koerast muidugi).
Hea oleks ka muidugi veidi aega koeraga koolis käia kui vähegi võimalik, et luua koeraga kontakt (usalduslik suhe) ja et saada ise teadmisi juurde:)

Juhul kui naabriga võib tekkida probleeme, et koer ei taha teda aeda lubada, siis võiks lasta naabril koerale esialgu maiust või midagi muud head anda ja kiita koera, kõigile koertele meeldib ju tähelepanu;)
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3414
Vastus
 


14 aastat, 7 kuud tagasi
Ega päris ühest vastust ei olegi, kuidas seda teha aga kui konkreetseid soovitusi naabri kohapealt anda, siis soovitaks mõned korrad koos memme ja koeraga aias koos aega veeta ja vaadata, kuidas suhted arenevad. Kui koos olles on koer memmega leppinud, siis jääge ise tuppa ja las memm läheb üksi aeda. Kohe, kui tekib mingi tõrge, sekkuge. Kui mitte, siis on ju hästi.
Kui noor ja uljas koer kipub memme terroriseerima, siis tuleb Sul teda korrale kutsuda. Kui ta on aga memme juuresolekul tubli, kiida. Kindlasti tasub ka memme veidi informeerida, millist käitumist temalt ootate, et ei tekiks hiljem arusaamatusi - memm teeb midagi, et olla koeraga sõber aga teile see ei meeldi (lubamatu söötmine jms).

Kui tahad, võid lasta memmel mõnd koeramaiust koerale anda, kuid see on Sinu enda otsus, kas lubad kellelgi teisel peale iseenda koerale süüa anda või mitte. Isiklikult välistaks seda ja kasutaks ainult äärmisel juhul.

Üldiselt on treenimine tunnetuse küsimus. Ise näed kõrvalt kõige paremini, kuidas koeraga töötada ja millised meetodid just tema jaoks paremini toimivad.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1