Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koera püsimine tema territooriumil.
#4309
Kaabakas
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Tere,

Kunagi sai kolitud uude kohta, vanasse talu majja ning majaga saime kaasa kaks õuekoera. Majal ei olnud aeda või mõnda muud territooriumi piiravat tõket. Kuid koerad teadsid väga hästi, kus on nende territoorium. Mõni üksik kord noorem koer uitas vahest minema aga üldiselt püsisid kodus, maja territooriumil. Lisaks ei teinud nad kordagi oma hädasid maja õuele.

Nüüdseks on mõlemad koerad ammu surnud ja plaan võtte uus: Inglise mastifi ja kaukaasia lambakoera segu. Loodetavasti tuleb kena suur koer.

Küsimus siis järgmine: Kuidas oleks võimalik koera välja koolitada et 1) Koer tunneks oma territooriumi ja ta ei pea olema ketis või aiaga piiratud alas.
2) Kui võimalik õpetada koerale oma suuremaid hädasi väljaspool kodu õue tegema.

Ette tänades,
Mairold
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4310
Kaabakas
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Lisaksin veel, et maja on üksik keset põldu. Lähim naaber asub 1km kaugusel, muidu ümbrus kõik tühi. Koeral oleks ruumi joosta küll aga et püsiks ikka kodus ka, mitte ei ole kogu aeg kadunud ja ainult söögi ajaks korra koju. Peab kodu valvama ikkagi.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4311
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Minu meelest oleneb see paljugi koera iseloomust, öeldakse, et emased hoiavad rohkem kodu. Selge on see, et kui koer on isane ja 10 km raadiuses mõnel emasel koeral jooksukas, siis "loodus kutsub".
Mõned koeraomanikud kasutavad nähtamatut aeda: www.koer.ee/Raadiopi...iab_koera_kodus.html

Tasub läbi lugeda ka see vastus:
www.koer.ee/1_aastan...b_kodust_minema.html
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4313
Kirsika
Karma: 4
Aktiivne koeraja
Postitusi: 40
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
Minul on kaks nüüdseks täiskasvanud koera. Elame maal ja territoorium aiaga piiratud ei ole. Koerad püsivad oma territooriumil ja sellest ei välju. Minu koerad on nüüdseks 2, 5 aastased ja kordagi pole nad hulkuma läinud. Kutsikana õpetasin neid selliselt, et kõigepealt käisin nendega päevas mitu korda kogu territooriumi piiri mööda läbi (õueala, ulatuses, kuhu jääb nende territoorium ca 1 ha). Kutsusin kohe enda juurde tagasi, kui tahtsid väljapoole minna tahtsid ja premeerisin kui tagasi tulid. Mõni kord pahandasin ka kui nad uudushimust siiski seda piiri ületasid. Mingi piir peab siiski olema, minul on selleks osalt kuusehekk ja osalt niitmata kõrgem hein, kus lõpeb territoorium. Minul on nii, et emane koer ei unnista nii hästi oma territooriumit kui isane koer. Isane koer märgistab igal hommikul kogu territooriumi üle ja ta ei välju sealt ilma minuta aga emane koer ei tunneta nii hästi, on paar korda läinud naabrikoerte juurde mängu soovist, kuid mitte kunagi kaugemale. Isane koer temaga kunagi kaasa ei lähe, püsib ilusti oma õues. Kutsika pidev õpetamine võttis aega paar kuud. Kui kodust ära lähen, siis on koerad oma suures aedikus. Päris omapead neid siiski jätta ei tohi, sest võivad tulla hundid ja koerad ära murda või siis hulkuvad koerad kallale tulla. Häda tegemise väljapoole oma territooriumit said koerad ise selgeks ja õppisid ise puhtust hoidma, seda ma ei pidanud õpetama.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1