Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer ja laps
#762
rotikas
 


15 aastat, 4 kuud tagasi
Teema siis elline ,rotikas saab veebraris 3 . aastaseks ,laps on hetkel 1,8,saavad hästi omavahel läbi ,niikui poiss ärkab on ainult õue ja aua aua,aga küsimus selline kas peaks kartma et koer kallael tuleb ,silm on loomulikult peal koguaeg aga lihtsalt kõikide nende juttude põhjal....et see ka ,et kutsikate kool läbitud ja koer teab et kes oma ,istu ,lama,siia ja fuu aga ikkagi kas peaks kartma et koer lapsest aru ei saa ???
Viimane muutmine: 27.06.2009 22:54 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#764
Koerakuulaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 25
Offline Profiil

15 aastat, 4 kuud tagasi
Kuna nii lapsed kui koerad on iseenesest pidevalt arenevad ja igale muudatusele reageerivad olevused siis üksi, ilma järelvalveta ühte ruumi ei soovita neid jätta ka siis kui koer on ülikuulekas. Kuulekus on reeglina siiski juhikeskne ja kui koer toas lapsega kahekesi on tema täiesti vaieldamatult sel hetkel toas juhtiv olevus kes siis otsustab kuidas mingi lapse tegevuse peale reageerida, see teeb aga olukorrast ettearvamatu.

Üldlevinud näited:
1. Koeral on varjatud valu (teadupärast sisemisi probleeme näitavad nad alles suhteliselt viimases faasis ja kannatavad vapralt valu) ning ta reageering tema peale ronivale või isegi lähenevale lapsele (kui sinu juuresolekul on lapse tegevust ja valu kannatanud) on ootamatu.
2. 90% lastest ei suuda end koera jaoks juhina keshtestada enne 12 eluaastat, seega üksi ruumi jäetuna kohtleb koer last kas titena kelle eest tuleb hoolitseda ja keda valvata (vajadusel ka koera jaoks hellalt suunata- inimese jaoks võib see suunamine aga tähendada lapse nägu sekundiks koera suus- korralekutsumine koera moodi, koonu kergelt pigistades, kuna lapsel ei ole koonu jääb suhu pool nägu) või alluvana kelle ebasobivat tegevust tuleb korrale kutsuda (karmimad ründamised- koer on võtnud lapse tegevust kindla ohuna oma positsioonile).

Kuna ebasobiva tegevuse hindab koer, mitte laps, siis on arusaamatud ründamised lihtsad tulema.

Minu seisukoht on, et ei tasu riskida. Ka järelvalve all tuleb jälgida, et laps ei teeks koerale liiga ja koeral oleks omad piirid seatud lapsega suhtlemisel.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1