Mine allaLehekülg: 12
TEEMA: Suuremas koguses odavat krõbinat
#3892
Sven
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 16
Offline Profiil

14 aastat, 9 kuud tagasi
üldiselt olen näinud koera kes võitis rahvusvahelise näituse auhinna ja sõi Säästumarketi taolisest poest ostetud odavaimat toitu+liha jääke mida müüakse turgudel koeratoiduna ning kodust toitu. See ei olnud meil siin vaid Saksamaal. Seega mis olematust toitmisest te Chapi ja teiste osas räägite? Kas kennel on need toidud ära keelanud? Ei, millalgi vist isegi soovitasid mingid stantsid vist Pedigreed koertele anda.

Koerale 500.- eest 3kg koti toitu ostmine võrdub samasuguse mõtetu eputamisega nagu poest omale Boss jne. hirmkalliste brändide ostmisega. Mis ma siis tegema pean kui mu koer ei söö ühtegi teie poolt mainitud spetsiaal toitu, panen ta magama või kuna ta ei saa piisavalt mingeid aineid? Need kallid toidud ongi sellistele lolikestele kes usuvad et toit ainuüksi teeb koerast näituste võitja aga tegelikult on nende saatuseks tavaliselt ikka koht number 10 või allapoole.


Niikaua kui keegi pole toonud mingeid konkreetseid tõestusi et koer ei saa supermarketi toidust oma kõhtu täis ja piisavalt vajalikke aineid ning seega tema tervis on seetõttu halvem, ei võta mina oma sõnu tagasi.

Muideks minumeelest on seda spetsiaaltoitu söövad koerad tihedamini haiged kui "jama" söövad loomad. Minu kunagine Dalmaatslane ei saanudki oma tervist ennem korda kui ostsin talle Chapit, eelnevalt olid läbi proovitud umbes 80% tollel ajal müügil olnud "korralikest" toitudest. Seega minu sõnavõtt põhineb praktikal.


Nüüd võiks selle OT siin ära lõpetada ja vastata sellele küsimusele mille teema algataja püstitas. Kui miskit öelda siis mail on mul See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ning kõik võiksid austada teema häid tavasi, ehk ei risustata teemasid teemaga mitte seotud sõnavõttudega. Foorumis mida modereerin, kustutatakse paljud sellised postitused ilma hoiatamata lihtsalt ära.
Viimane muutmine: 03.07.2009 15:55 Lisas Sven.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3893
pit.1.
Karma: 0
Aktiivne koeraja
Postitusi: 23
Offline Profiil

14 aastat, 9 kuud tagasi
esiteks kui sinu koer ei söönd neid kvaliteet toite on sinu kui koera omnaniku teha...mul kodus pit kes on alergiline ,jamast saime lahti kui hakkas sööma korraliku kvaliteet toitu...ja oma mastiffitele ma kohe kindlasti ei anna mingit turusodi,las see jääb ikka magustoiduks ,igast rupskid...ja mis jutt see 3kg..mingi 500.no ma ei tea mis armaanikrõbin see selline oli...aga kui ma hakkan oma viiele koerale õhtuti eri toitusid keetma ja meisterdama ,et nad saaks oma annuse ja toonuse kätte,läheb see kallimaks ja mis kell siis koerad süüa saavad ...kvaliteet toidu kott 15kg maksab keskmiselt mingi 700-ti...kõhu saab loom täis sellest säästu toidust küll aga mis ta toite väärtus on ...mine nüüd ja räägi, üks kõikk mis loomaarstiga ,et vahet ju neil toitudel ei ole...hea on ,et sa peksa seal ei saa ja küsi kas ükski loomaarst oma koera selle odava sodiga toidab ... : ja tervis sai korda kuna seal odavas sodis polegi ju midagi sees...uurind parem mis asi su koerale ei istu...aga jah antke aind chappit ja konti...vett ka tegelt pole tarvis:woohoo: eks asi kipub ikka rahas olema...pea asi et sa ennast selle oma kirjaga maha rahustasid...
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3998
krissuk
Karma: 4
Koeranduse guru
Postitusi: 51
Offline Profiil

14 aastat, 8 kuud tagasi
Üks näide :http://www.epl.ee/artikkel/254759

Tegelikult olen kusagilt lugenud loomaarstide väljaütlemisi selle kohta, et erinevad poetoidud põhjustavad koertel erinevaid vaevusi: küll neerupuudulikkust, nahahaigusi kui muid hädasid. Kahjuks ei õnnestunud artiklit netist leida.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4013
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 221
Offline Profiil

14 aastat, 8 kuud tagasi
Praegusel masu ajal, kui paljudel on endagagi raskusi, on küll väga küüniline inimese kallal tänitada, et ta mingit soodsamat võimalust otsib.
Soovitada otseselt ei oska, aga ise otsin ka oma koerale sobivamat varianti praeguse Chappi+ puder(riis, kaerahelbed, tatar)+liha+valik piimatooteid menüü asendamiseks, Chappi kunagised mahlased ja suured lihapadjakesed on viimasel ajal armetuteks kribalateks kuivanud, koer ei taha enam eriti. Poetoidu kirujatele niipalju, et maapiirkondades näiteks polegi erilist valikut, hea, kui midagigi on.
Leidsin sellestsamast portaalist toitude rubriigi, ise jäin peatuma Brasa peale, ei ole tegelikult oluliselt kallim, kui need odavamad krõbinad, suure koguse pealt vast on mingi soodukas ka ja hinnangud on head.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4303
pit.1.
Karma: 0
Aktiivne koeraja
Postitusi: 23
Offline Profiil

14 aastat, 5 kuud tagasi
tarmo,koeruke. helistage 5233683,saan aidata krõbina murega...
Viimane muutmine: 04.11.2009 22:53 Lisas pit.1..
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 12