Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Grill-liha + koer
#4782
krevetisupp
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 10 kuud tagasi
Tere.

Mul on selline mure, et tuttavatel on kolli koer, saab varsti pooleteise aastaseks ning koerale antakse iga päev süüa grill-liha. Tal on alati ka olemas kauss muu toiduga - kuhu on segatud krõbinad piimaga. Olen lugenud, et piim ei pidavat üldse kasulik olema?
Samuti pidavat väga halb olema sool ja rasv ning grill-liha sisaldab ju neid mõlemat? Lugesin ka, et kuumtöödeldud konti ei tohi koerale anda? Vastab see kõik tõele?
See koer saab peaaegu iga päev grillitud liha - ribi või kana või vorsti jne.. mida parasjagu tehakse. Mul on kartus, et see on talle kahjulik. Omanikud ei taha mind eriti kuulata. Nad küll armastavad oma koera väga, ma kardan lihtsalt, et nad ei tea täpselt, kui kahjulikud osad asjad võivad loomale olla.

Neil oli ka enne kolli, kes suri 8 aastaselt, jäi järsku haigeks, tugevad valud ja enam püsti ei tõusnud, paar päeva kestis haigus ning siis koer suri. Ma täpselt ei tea surma põhjust aga loomaarst olevat öelnud, et mingi põletik kõhus. Ma ise olen mõelnud, et äkki sellest samast grill-toidust? Kuna ka see koer sai palju grilli tihti.. Ja seda just suveperioodil. kevadest sügiseni.

Koer on ju harjunud talvel saama teist toitu, seega peaks ju siis kevadel lihaga toitma hakkamine talle halvasti mõjuma?

Ma olen koerakese pärast tõesti natuke mures, kuna ma ise olen arvamusel, et koerale on kõige kasulikum anda ikka koeratoitu.. muidugi väike liha tükk vahel ei tee vast paha aga minu meelest on igapäevane grilltoit liiast. Tahaksingi teada sellest natuke faktilisemalt. Mida selline toitumine põhjustab? Kas eelmise koera järsk haigestumine võib olla tingitud valest toitumisest?

Lisaks avastasin, et kollil on tekkinud väga palju kõõma lahtiste karvade vahele. Selle peale sain ühelt koera pereliikmelt kisada, et see on tavaline, iga aasta tuleb karv ära. Aga kõõma kohta olen samuti lugenud, et võib olla tingitud toitumisest. Stressi koeral ei tohiks olla. Muidu ta väga rõõmus ja mänguhimuline.

Sai küll väga pikk jutt aga kuna koer on ka mulle väga kallis ja ta on nagu peaaegu ka minu koer ja ma ise veel valisin tema sõbra perele siis olen tüesti mures.

Aitäh.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4785
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 277
Offline Profiil

13 aastat, 10 kuud tagasi
Elu on juba kord selline, et teisi kasvatada on raske.
Ega muud nõu ei oska anda, kui lihtsalt rääkida ja soovitada parimat.
Liha ei ole ju paha, aga vürtsitatud grill-liha ka kindlasti sobiv toit ei ole.
Ma usun ja loodan, et aitab mõistlik rääkimine koeraomanikega. Kui tunned, et sul pole piisavalt autoriteeti nende silmis, las konsulteerivad loomaarstiga, kasvõi telefoni teel.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1